Plug - osnovna tema

Petre,ti si pravi đavo.Vidim da sve pratiš i pamtiš,čak i kakav imam plug.Kad smo kod toga,juče sam doneo raonike sa pokivanja(dve crvene za dva mala komada) i sad ću da orem kao Bobo.Jedino mi muka što je NK pa ne mogu orati posle kukuruza,moram nekome da platim da mi poore,hoću tu žito da sejem a ne pali mi se njiva.Radim sve po zakonu.
 
Upijam sve izmedju redov, profesionalna deformacija. :)
Najjaca je bila tvoja izjava da bi ti trebao veci traktor(mislim da se radilo o 5016) ako bi se desilo da se po drugi put ozenis, ali da nova zena donese dobar miraz u zemlji. :D
 
Pretanjiraj jednom dobro,posle ore i Nk.


ni tada vk 756 nije radio kako treba,
al berač nije imao tarup, sa tarupom je druga priča

najbolje je bilo kada se njiva zapali, al sada to više nedaju, i to je velika glupost, sve izgori, razne štetočine i bolesti, i njiva bude odlična za oranje......danas orem suncokret, i vadim kukuruzovinu od prošle godine
 
E, naucit ces se baciti 50kg/kj UREE prije zaoravanja kukuruzovine i neces imati taj problem. To je tzv. "dusicna depresija" koja se desava kad mikroorganizmi razlazu zetvene ostatke i potrose sav raspoloziv dusik i kad nestane dusika, prestaje razgradnja ;)
 
Upijam sve izmedju redov, profesionalna deformacija. :)
Najjaca je bila tvoja izjava da bi ti trebao veci traktor(mislim da se radilo o 5016) ako bi se desilo da se po drugi put ozenis, ali da nova zena donese dobar miraz u zemlji. :D

To je za drugu,a kad se budem ženio trećom,e onda dolazi u obzir samo strane marke traktora.Ide to uz iskustvo_Onda ću morati da zovem Minđušara i ostale koji imaju te strane mašine da me upute.Onda mi više Bobo neće trebati,on je majstor za IMT.Recimo Case od 175 ks i 4 brazde obrtač!Ako hoće ženska ovakog dasu nek se izuje.Nije moje telo za bacanje.
 
Ljudi sta mislite o ovom plugu.Niemayer 2*12 predpluznjaci,tocak.Visina 62cm izmedju glava 88.Da li to moze zaoravati kukuruzovinu bez stopanja?Kakav je kao plug?
464484b8a4bdb88780caa6962ef494be.jpg
0733d9fec6179f796f202fdd6d1c343b.jpg
735a0e0a5c56665ae871c230161a1d32.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Pazi, pretpluznjaci ako ne guse, nece gusiti ni plug. sve dok oni rade posao za koji su namjenjeni, ne bi trebalo biti problema...
 
Toga se i plasim.U opciji je i ovaj leopard,regent glave i predpluznjaci.Cena ista.
c1e4f6c3309c8bfc7027bc085dad09a4.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nemam pojima.Mislim da je naknadno uradjeno.
300e taj plug.Takav kakav je sa tockom i predpluznjacima i ode crtalo uz njega,par deflektora i dva para raonika rezerve u ti cenu.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh