Plug - osnovna tema

Ima li ko iskustva sa fimom Mikron iz Putinaca. Konkretno sa njihovim delovima za plugove? Gledao sam neke delove za Leopardov plug i jeftiniji su od konkurencije.
 
Ljudi sta biste mi preporucili koji plug da sebi kupimo imamo agrotron 6,45. 145 ks uzeli bi obrtac tri bazde. ima li ko kakav dobar prijedlog koji da uzmemo.
Novi kad bi uzimao i imao para kupio bi kverneland. :sjasi:
 
Probao sam danas neku ledinu ali jos kaljavo.

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Moj jednobrazni...

- - - - - - - - - -

Kaljavo a ilovaca i ugazeno...ledina.!!
 
Ima li ko iskustva sa fimom Mikron iz Putinaca. Konkretno sa njihovim delovima za plugove? Gledao sam neke delove za Leopardov plug i jeftiniji su od konkurencije.
Kupili smo za posavca samoostrece raonike ali prvo nisu se rupe dobro poklapale pa je bilo dorade a drugo cim je tvrdja zemlja neces uterati plug u zemlju nikako. po meni nije dobro odradjen oblik raonika. Ja sam kupio u rumi za pto-2 ranike obicne i super oru za sada mada o dugovecnosti nemogu reci jer malo zemlje radim pogotovu sa njim. Neka firma mislim da je iz Radinaca to pravila kovacka radionica ili sta je vec a najpristupacniji sa cenom bili.Plug je bio pomotan i to dobro i uspeo sam ga uterati nekako u pravac pa mi se nije davala veca svota novca dok nevidim kako ce orati ali pokazalo se dobro a i vrlo lepo se da ustelovati i ore po najsuvljoj zemlji bez problema. Da sam bar izorao 20-30 ha mozda bi mogao reci sta koliko se habaju ali ovako ne jer ni 1 ha dosad nisu izorali
 
Previse ubaceno unutra. I ja ih ubacujem unutra, ali ne ovoliko. Razlog je to sto orem 90% ledine, i kada su crtala izbacena malo napolje, kako bi po pravilu trebala ostaje gore trave da se vidi. Imam oba crtala i oba su ubacena unutra nekih 4-5cm i ledinu ore mnogo bolje, nista gore ne ostaje da se vidi. Mozda se nekome to ne svidja ali isprobao sam sve moguce kombinacije i ovo mi se najbolje pokazalo.
 
Previse ubaceno unutra. I ja ih ubacujem unutra, ali ne ovoliko. Razlog je to sto orem 90% ledine, i kada su crtala izbacena malo napolje, kako bi po pravilu trebala ostaje gore trave da se vidi. Imam oba crtala i oba su ubacena unutra nekih 4-5cm i ledinu ore mnogo bolje, nista gore ne ostaje da se vidi. Mozda se nekome to ne svidja ali isprobao sam sve moguce kombinacije i ovo mi se najbolje pokazalo.

Ovo sto pricas , stvarno "pije vodu". Trava sa spoljasnje strane , nece biti odrezana , i upasce u kanal brazde , a koja se prevrce nece viriti napolju . Ovo moram probati prvom prilikom :)
 
Ja nisam verovao dok nisam probao, jedva me rodjak ubedio da probam. Treba se samo malo zezati da nadjes pravi polozaj, eto kod mene su oba 3-5cm unutra u odnosu na spic daske. I radi super, u ledinama.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Rade 037, ako ćeš ovako držati crtalo onda ga bolje skini i radi bez njega.... :ppozdrav:
Hvala ti prijatelju, u pravu si previse sam ga ubacio unutra..saf i ja vidim...Hvala vam prijatelji.... Bilo je mnogo kaljavo za oranje...moram sacekatti jos koji dam a to je ledina..prskao sam je totalpm pa zapalio da izgori i sad je moram poorati
 
Crtalo ima ulogu da vertikalno zasece brazdu, i da ostavi cist prohod za naredni traktorski tocak kako se zemlja ne bi previse osipala. Takodje, sece i pravi "zalogaj" kako bi se lepo zaorali zetveni ostaci. Pogotovo kada se ledina ore, ta brazda je onda jos i cistija.
Crtalo spustam uvek tako da zasece sto vise ka spicu raonika, al opet da zemlja ne udara u lezaj crtala.

 
Crtalo ima ulogu da vertikalno zasece brazdu, i da ostavi cist prohod za naredni traktorski tocak kako se zemlja ne bi previse osipala. Takodje, sece i pravi "zalogaj" kako bi se lepo zaorali zetveni ostaci. Pogotovo kada se ledina ore, ta brazda je onda jos i cistija.
Crtalo spustam uvek tako da zasece sto vise ka spicu raonika, al opet da zemlja ne udara u lezaj crtala.

Dobro...nisam video kako stoji jer je bilo labavo...i tezilo da se ispravi... u pravu ste.. ionako sam batalio oranje jer je bilo kaljavo....hvala svima. pozdrav.!!
 
Kupili smo za posavca samoostrece raonike ali prvo nisu se rupe dobro poklapale pa je bilo dorade a drugo cim je tvrdja zemlja neces uterati plug u zemlju nikako. po meni nije dobro odradjen oblik raonika. Ja sam kupio u rumi za pto-2 ranike obicne i super oru za sada mada o dugovecnosti nemogu reci jer malo zemlje radim pogotovu sa njim. Neka firma mislim da je iz Radinaca to pravila kovacka radionica ili sta je vec a najpristupacniji sa cenom bili.Plug je bio pomotan i to dobro i uspeo sam ga uterati nekako u pravac pa mi se nije davala veca svota novca dok nevidim kako ce orati ali pokazalo se dobro a i vrlo lepo se da ustelovati i ore po najsuvljoj zemlji bez problema. Da sam bar izorao 20-30 ha mozda bi mogao reci sta koliko se habaju ali ovako ne jer ni 1 ha dosad nisu izorali
Meni trebaju plazovi i grudi dasaka. Raonici mogu da se provuku ovu godinu. Ne znam da li da uzmem onda Plamen ili Hudjik. Uzeo bi kvalitetnije delove.
 
Meni se,kao slabom poznavaocu veštine oranja, činida ti Marko nju više uzdubiš nego što je prevrneš?A možda i grešim!
 
Kod Marka bih rekao da je za nijansu plug ulevo naget a i pera prilicno uzviseno stoje tako da slabo zaravnavaju plase. Rade ubaci zadnje pero obavezno .I kod mene su ih poskidali pa uzvisenja ostaju ali i to ce se resiti do oranja
 
Kod Marka bih rekao da je za nijansu plug ulevo naget a i pera prilicno uzviseno stoje tako da slabo zaravnavaju plase. Rade ubaci zadnje pero obavezno .I kod mene su ih poskidali pa uzvisenja ostaju ali i to ce se resiti do oranja

Plug jest malo u lijevo vise nagnut ali pera na krajevima daski su pravilno podesena. Stos je u tome sto on tad nije imao deflektore na plugu i kad se ore ledina trava viri napolje... Kakvog sam sve oranja ovdje vidio, kukuruzovina viri van na 30% njive a forumasi hvale kako je oranje lijepo, tako da je ovo za savrsenu peticu!
 
Mislite da sam trebao malo da produzim desnu polugu da sidje desna strana i prednja glava i izjednaci tj poravna plug?
Prednja glava je imala malo parce metala ubaceno izmedju noge pluga i gore gde se naslanja (to je onaj mali luft - kada se popuste dva srafa koja drze nogu na koju je nakacena glava, onda noga malo seta pa tu moze da se ubaci parce metala nekih 2-3mm) i to treba da se izvadi da bi plug bio nivelisan. Kada bude ravan, onda prednja hvata dublje od zadnje glave.
Pratio sam vise kolicinu zemlje na dasci. Sad cu da izbacim ovo malo parce metala i trebalo bi da bude lepse i na oko.
 
Namontirao rep i deflektor i crtalo od Imt ....ja ne vidim sta je tu deflektor doprineo oranju osim sto je gusio...moze li neko da mi objasni.

- - - - - - - - - -

Dali je sada dobroooooooooooo.!!

- - - - - - - - - -

Ovo moje fergusonce ce se preturi u brazdu.!!

- - - - - - - - - -

Dokolenko....oko 35 cm...od prilike.!!
 
Nazad
Vrh