Plug - osnovna tema

Gledaj, da taj sistem ne valja, onda to ne bi svi proizvodjaci plugova tako radili. zemlja kad se okrece, kida i te oplazine i oranje je kvalitetno napravljeno.
 
pozicija i stop svetlo,za svaki slučaj
2chqc1e.jpg
 
Moja masina. Kad se pogodi zemlja da je laka za obradu, okrece gomilu zemlje. Moj nije sredjen kao ovaj, ali jer taj tip i marka.
140c7za.jpg
 
zokidrum je napisao(la):
Moja masina. Kad se pogodi zemlja da je laka za obradu, okrece gomilu zemlje. Moj nije sredjen kao ovaj, ali jer taj tip i marka.
140c7za.jpg

Imao sam takav plug 12", no brzo sam ga zamjenio za OLT 2x10" jer mi je ovaj bio malo prevelik za fergusona.
 
da li znate kakve su daske za plug od szr plamen jer je neko kupovao ako znate nesto kaste treba da menjam daske ali sumnjvo mi je jer su jeftinije za 2500 din. za plug 757.2 nije mala razlika!!!:haha:?
 
Jednom sam imao plamenove lemese na 755 i nikada vise... Jako su se brzo potrosili, i nakon ni 50kj oranja nazad kovacu. Spic se u to vrijeme zaobli da ga kovac nema od cega vise izvuci...
 
Eeeeeeeeeeeeeee, mnogo je glomazan on za fergusona. Moze jedino ako je meka zemlja, i ako se ore plitko. Ja npr odakle sam, tu nekad ore fino, a nekad mi slajfuje Ursus, i nista ne mogu da uradim s tim, a tek ferguson ne moze da primirise.
 
Bobo je napisao(la):
Jednom sam imao plamenove lemese na 755 i nikada vise... Jako su se brzo potrosili, i nakon ni 50kj oranja nazad kovacu. Spic se u to vrijeme zaobli da ga kovac nema od cega vise izvuci...
Ja sam jesenas uzeo za 756.30 njihove najjeftinije 930 din.=10e uzorao sa s njima 15h i poslužiće još sigurno za 7h strnjika koliko imam da uzorem,naoštrim ih još 2 puta brusilicom i bacam.
za te pare dosta
kod nas kovač ti uzima pola novog ranika za pokivanje po komadu
 
Ja uzimam Hudjikove raonike. Kod mene su 2006. stavljeni novi, uzorao je oko 150 kj (plug IMT FOP 610.14) i jesenas su noseni raonici kod Hudjika na ponovno navarivanje. Jeste da su malo skuplji ali dosta traju! :ppozdrav:
 
I ja imam Hudjikove na plugu 757.20, izorao je sigurno 200 kj jesenas sam menjao spiceve i teraj pa sigurno cu izorati jos 100-150 kj... :D
 
Ja to sam navarim i traju ohohohooooo ugrejem gibanj od stojadina ispravim ga ostavim da se ohladi,malo ga podvijem da lize zemlju manji otpor zavarim,naostrim samo jednu strani brusilicom i tako vec godinama :cao:
 
Cuj, za 100Kn (13.5€) koliko ovdje kostaju plamenovi lemesi, ja sam nasao poljske samoostrece lemese za IMT 12", nikada nisam u zivotu s lemesima bio zadovoljniji NIKADA.

Dok je 539 orao s 755 radilo se oko 15 kj zemlje i to se oralo kad se moglo i kako se moglo. obicni lemesi nisu durali ni dvije sezone, brzo su se tupili. Od kad ja orem, dojadilo mi sarafati lemese svake godine i nositi ih na pokivanje, potrazim po trgovinama i naidjem na te poljske lemese. Na plugu su vec 3 sigurne godine ako ne i vise. Dirnuo ih nisam, jos su uvijek ostri. Sad radimo 30 jutara zemlje i ore se i strnjak i zimska brazda. kukuruzovinu samo orem jednobraznjakom, a to je max. 3kj godisnje. Samo imaju malo meksi spic, ali i kad se smota, rolcange i komad cjevi i spic se jako lako ispravi.

Plamenov lemes vise ne stavljam na plug, da ih i dzabe djele.
 
Nazad
Vrh