Plug - osnovna tema

North Army
to je moj 560 i drugarov vogel l950 tu je bio podesen na 3X14 coli zemlja je na toj njivi srednje teska ali su uslovi bili idealni za rad a dubina mi je bila izmedju 15cm i 17cm tad sam prvi put probao tri brazde da kacim zasvoj traktor i odusevio sam se kako ga traktor dosta lako vuce.
Evo i par slika

opg08.jpg


2dm5xr9.jpg
 
@nikola indjija
verujem da mu je nekad tesko i sa 2 brazde ali kad vam je zemlja takva kakva je.

Imam i ja zemlju na donjem terenu i vucem 2 brazde i imt 756 kad ga spustim u zmisko oranje na 30cm veruj mi da ni mom nije svejedno gadno se "znoji".

@Montoya
ako me secanje sluzi unutrasnji razmak zadnjih tockova kod mene je mislim priblizno oko 105 cm a na slici se vidi da zadnja brazde hvata do unutrasnje strane tocka. Pa bi trebalo da bude 3x14coli
 
zeljko025 je napisao(la):
@Montoya
mislim da stoji u srednjoj rupi.probaj da skines sliku pa da je zumiras tu sam docrtao strelice na srednjoj glavi.mozda i gresim ali pogldaj...


2j63yp.jpg
Ko ti je taj komsija sa tim sirkom??Kupuj tu njivu i seli ga odatle....inace lepo oranje. :D :ppozdrav:
 
@Farmer Bob
Hvala na lepim komentarima.

Druze da ti ne pricam komsije su mi katastrofa ovaj sa sirkom nikad pre prvog maja ne uzore tad uglavnom bere kukuruze odma ore,sprema i seje a te godine nije cak nista ni radio sa njivom samo je pustio da korov raste. :zli:
 
vise ti se isplati da jedno pola grane oprskas totalom kod komsije nego da ti se siri sirak i ostalo na tvoju njivu,tako moji prijatelji imaju istih problema :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267859460[/time]
_________________________________________________
14df5g3.jpg
ma kakav vogel evo pravog pluga ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1267888482[/time]
_________________________________________________
2cibvwx.jpg
 
gagi je napisao(la):
hoce da gusi kukuruzovina ili sta vec ores ako je debelo
Neznam na koji mislis (onaj krivi ili "kockasti") ali ja nisam imao tih problema sa ovim plugom:
24d4gh1.jpg

a iza njega ostaje ovako:
2mqnwia.jpg
 
Nazad
Vrh