Plug - osnovna tema

Ja bih voleo odma dao. Samo premeri tog Kverneland, da nije kriv.
Nisam radio sa njima, ali kazu da se jako lako vuku.
Mada na slikama deluje da je dobar.
 
Lako vuce kad je kratak taj ce gusiti u kuruzovini ne tanjiranoj ,gusi i 757 a ne ovo kratko isto kao leopard kriva greda ali lep[o zaorava ima kod nas vaki 3x12 coli trazi 350 evr ja bih ga uzeo ali cini mi se jos kraci od leoparda.
 
ODMAH se mjenjaj... neces pozaliti. Sto kaze kolega, premjeri ga ali mislim da ovaj nije ni pomaknut s mjesta, nije to domaca proizvodnja pa da se mota ko kifla...

Steta sto ima daske, plazove i raonike iz male privrede, bilo bi puno bolje da je original al ajde, sta da se radi...
 
A da li su te daske drugačije nego fabričke ili je samo u pitanju kvalitet materijala?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Da li da dam moj 756.20 za ovaj kverneland?Glavu za glavu?Koliko se kverneland teže vuče od 756?Zahvat je 2*35 visina 70.
6a7f0beb6fd7fcabfad2ac8e5cbbbe9b.jpg
873468e45d9bbfe3d6bc58ce6aefbc03.jpg
ee46d44e75374ae7689931d18a2ce4e1.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
Na ovom plugu menjane daske,plazevi,raonici...samo je ram i glave ostao Kvernelandov..Pitanje je kakvog su kvaliteta ugradjeni delovi.
 
Daske su istog oblika kao i originalne samo su najvjerovatnije PLAMEN proizvodnje... Kvaliteta ista kao i zamjenske daske za 756 i ostale plugove. Sigurno neces pozaliti ako se zamjenis. Oranje s ovim pluznim tjelima nije ni slicno oranju s standardnim IMT plugom.
 
A koliko se teže vuče id imt?Meni je 756 taman za t40 ali opet gledam za taj plug dobijam mnogo bolji.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Pa isprobaj prije zamjene...

Gledaj ovako: Kod mene na zemlji moj 549 jednako tesko vuce 755.20 i 756.20. aprolutno nikakva razlika u tezini vuce. 539 je vukao 755.20 sasvim OK a sad lakse vuce 754 koji ima ovakve glave samo je 2x12" zahvat pluga.

Ovaj kverneland se u najmanju ruku moze jednako tesko vuci kao i 756.20 ako ne i lakse, samo nemoj da ga krkas do koljena i sve ce biti OK. Crtala, deflektori? To ako imas na svom plugu poskidaj i onda se mjenjajte.
 
Да ли неко има плуг који има точак за трнспорт, а исти точак се користи и за орање. ако неко има исти замолио бих да постави слике точка, како стоји у радном а како у транспортном положају. Видео сам такав плуг у једном огласу али се не види јасно положај точка транспорт-рад.
 
Sto kolega Rade rece ovo je samo ram Kvernelanda. Daske nove su gotovo sigurno od nekog lokalnog kovaca koje ne mogu ni primirisati pomenutom proizvodjacu.
Imali smo iskustvo pre ovog pluga sto sad koristimo(Kverneland ld100 3obrtac) naime, rec je o Rabe Werk na kom su bile nove debele daske da kazem gadne -kratke.. pa lepi zemlja de izlazi čisti i tako.. prethodnom gazdi se smucio a takodje i nama. Posto doso -po to očo a sad sa pravim uzivancija.
 
Ove daske će lepiti,a razlika između originalnih dasaka i ovih je kao **greška i oko. Radio sam sa kverneland daskama i u najgorem mogućem scenariju oranja uvek su bile čiste i caklile kao ogledala...
 
Stavis dva lenjira uz same plazove ili uz raonike ako su slicno pojedeni pa vidis paralelnost izmedju radnih tela. Od spica raonika do gornje grede dal su udaljenosti iste .Vecinom ko iole ima dobro oko ce primetiti dal je nesto ukrivljeno i gde. Vecinom srpovi -nosaci radnog tela se iskrive u nazad ako se zakaci za neku prepreku a moze i u stranu pobeci .Kolenasta osovina dal je pod 90 stepeni u odnosu na ram .Sve se da okom primetiti i lenjirima proveriti

- - - - - - - - - -

Bi zeleni ovaj plug je na zadnjoj glavi domacinski ukrivljen tako da bez remonta to nece orati nikako. Bolje vrabac u ruci nego golub u letu
 
vica022
Nebavim se ja oranjem ali volim da znam. Živim na selu pa sam viđao iskrivljenih plugova ali nisam se bavio ravnanjem. Ono okom vidim da svaka glava vodi svoju politiku.
 
Ja sam imao identičan ovaka Rabe, treba da se radi o modelu Taube (golub) samo je moj imao mehaničko okretanje a ovaj ima cilindar. Vukao sam ga sa Hurlimanom H-360 koji ima 3 klipa i 62KS, dobar je plug bio ali je otišao uz traktor.

Evo ga u radu




 
Nazad
Vrh