Plug - osnovna tema

Prodaju ljudi ceo traktor u staro gvozdje a ti se pitas sta da radis sa raonicima, pa u staro gvozdje, sta drugo.Jedino ako nemas dobrog kovaca pa da navaruje i da otkiva, ali to nije kao nov, isprobano bar kod mene. :osmeh:
 
Jel zna neko pošto su Huđikovi pretplužnjaci za IMT 757 plug?
Imam priliku da kupim dva prva pretplužnjaka, kako bi se taj prvi pretplužnjak ponašao na drugoj glavi (u originalu nosač drugog pretplužnjaka ima veću krivinu unazad zato što se montira dalje od glave), i da li bi mu smetalo crtalo?
 
Huđikov predplužnjak bio 75eur komad sad skoro nisam pratio cene, moguće da je ista cena jer je u eur.
 
Da li neko moze da mi kaze od kog pluga je ovo crtalo?
Imao sam na mom 756.25 dva crtala koja su dosta masivnija tj deblja i veca. Jedno sam izgubio u oranju pa sada kupio drugo da se kompletiram pred sezonu.
Kada sam kupio plug, nisam imao crtalo pa sam oba kupio na oglasima. Moguce da sam oba kupio od recimo imt 757 koji ima klirens 72 pa mi sada ovo deluje nekako mrsavo?
Da li je ovo imt i da li je visoki klirens u pitanju?
Evo i originalnog oglasa. Posto ima na prodaju dva crtala, jos uvek je aktivan oglas. Vidi se da ima kandzu imt stari tip. Znaci imt?

https://www.kupujemprodajem.com/crtalo-za-sve-plugove-25675778-oglas.htm


post a picture
 
Pa plug za odoravanje, onaj sto se premece lijevo-desno po rami... Mali leskovacki plug. NO bio sam danas s kolegom i sjetio sam se pitati za crtalo i kaze da je to crtalo s nekog starog leoparda sto ima i onda je i meni doslo u glavu da sam i ja imao takvo crtalo na mom leopardu ali sam ga poklonio kolegi forumasu "Becarina pusta". Slicno IMT-ovom, samo visoko kao vrag ali noga tanja i tanjur se za glavcinu sarafi s tri sarafa dok se na IMT-u sarafi s 4...
 
Posluzice tj moze za visoki klirens ali mi se poremetilo stezanje sa sapom i umetkom koji je bio napravljen da dodatno pritisne crtalo pa sam prepravljao danas. Ubacio sam biksnu da bude bas kako treba za ovo tanje crtalo, a takodje dovario deo da osovinu sto se vidi na poslednje dve slike. Evo kako je ispalo, a videcemo da li ce u radu da se odlomi ili nece. Proslo IMT-ovo mi je puklo kao staklo sto se vidi na slici









 
Stavi neki osigurac kroz ovu rupu, da ne izgubis opet crtalo :ppozdrav:.

sfgdpl.jpg
 
Nisam ga izgubio vec se odlomilo kako sam napisao. A na prvoj slici se i vidi gde je prelom. Sve ostalo je tu.
Takodje, ovo sam postavio samo zbog slikanja da se vidi kako se pojavio veliki razmak izmedju osovine i kandze. Zbog tog razmaka sam ubacio biksne.
 
markokg1982 poplići malo u radu crtalo u toj tvojoj zemlji ćeš i to slomiti .Dovoljno ti je 10-15cm ne treba više
 
Ne forsiram, pogotovo ne prednje crtalo a bas se ono slomilo. Bitno mi je samo da mogu zetvene ostatke sa ovim nazubljenim crtalom da presecem i napravim lep zalogaj, a naravno, volim i kada mi je zadnja brazda cista.
 
Od kad znam za sebe nikad mi nije bilo jasno zašto nazubljeno crtalo ? Pa zar nije manja šansa da nešto ne presječe ravno crtalo nego nazubljeno ? Vazno je samo da je fi dovoljno veliki ? Isto mi nije jasno zašto svi trče za nazubljenim diskovima na tanjiračama ? Konda je to neka moda ovde ?
 
Momo, kada je crtalo diskosno, ono klizi kroz cistu zemlju i lepo radi, ali isto tako kada ga koristis za krupnije zetvene ostatke moze da pogura masu. Kada je nazubljeno, ono prosto grabi tj "usisava" tu masu.
Posmatraj to kao ravan noz i reckasti noz za hleb.
Sto se tanjirace tice, kada je nazubljena, zub vrsi veci pritisak na tu neku povrsinu i zakopa zemlju bolje , i to se vidi u tezoj zemlji dok u laksoj zemlji to nema nikakve veze.
 
Jel sa jednim crevom ili dva? Imam slican samo mislim da je moj noviji malo. Koje je godiste?
 
Sa jednim crevom je. Ne znam za godiste pravo da ti kazem.

Srdjane nadam se da nece jer sam ga probao u najtezoj zemlji i igra se sa njim na dubini od oko 26-27. Ono jeste da je orno ove godine ali izvaljivao sam suvu zemlju i po negde je plug zadrhtao kako je tvrdo ali kinez nije digao temperaturu preko 70 stepeni. Smesna mu je i potrosnja oko 10-11l po jutru
 
Nazad
Vrh