Plug - osnovna tema

Da, oprosti. Mislim na jedno a pišem drugo. Plug je proizveden u Mađarskoj, ali inače bi oni trebali bit Austrijanci, ali eto nisu :osmeh:
 
Na mom landsbergu je točak jako blizu zadnje glave i tu mi stalno guši kad je veća masa.Danas smo kupili na otpadu materijal i sutra ćemo probati da ga udaljimo na 30 -31cm koliko je na vogelima.
 
Ja sam tebi reko jednom . Ako imas pare kupi obrtaca da te bog vidi. A svi ostali ravnjacisu su maltene isti.
 
Na mom landsbergu je točak jako blizu zadnje glave i tu mi stalno guši kad je veća masa.Danas smo kupili na otpadu materijal i sutra ćemo probati da ga udaljimo na 30 -31cm koliko je na vogelima.
ja sam kod mene odvojio 20cm i sada mi tocak od pluga ide po spoljnoj ivici traga tocka od traktora
20u3csl.jpg

i6ax3b.jpg
 
Da li postoje da se kupe plugovi ravnjaci sa vario podesavanjem, ili je taj luksuz rezervisan iskljucivo za obrtace?
 
Naravno da moze . Ali sta ce ti ravnjak? Ima nas kolega GANGA ravljak sa 7 brazde koji je na prodaju.
 
ovako je bilo kod mene dok sam imao vogela
a ovo parče je bila greda jednog ogromnog pluga

unledsct.jpg
 
Ja sam danas kupio ovaj Poljski obrtač sa Kvendelans daskama. Odgovarala mi je i cena i njegova težina nije pretežak ima 1150kg
2d1vlt3.jpg
 
Ja sam koristio na 756.20 ali sam nakon jednog vremena odustao od njih jer je plug mali pa ispadne da vise smetaju nego sto koriste
 
@mikulaš
koji je razmak izmedju tela i visina klirensa? koji tip daske? cena sa pdv? vidim da je agrodivo jer to agromash? ili nesto drugo?
mislim da bi ruja mogao da nosi i ozbiljniji plug sto se tice tezine
Miroslave to je Agromasz, visina je 80cm a razdalina 86cm. Zahvat je 32,36,40 ili 44
A što se tiče Ruje za vučenje sam siguran da će da se igra sa njim a za nošenje mislim da muje sasvim dovoljno. Nosivost ima 5t na polugama ali obrtač je jako dugačak pa je velika vaga a i gume sam morao da napunpam na 1,8bar
 
Nazad
Vrh