Plug - osnovna tema

Vogelov XM 1050 sa 4 glave je tezak 1015 kg za traktore do 140ks, ako ga mislis za rusa 1221.3
 
?!?! 1300 kg je XM 1050 3 brazde. Onda nikako nemože bit 1015 kg 4 brazde.
 
I ja pricam o obrtacima M 1020 obrtac sa 3 glave je tezak 735 kg (ja ga imam), XM 1050 sa 3 glave je tezak 870 kg , sa 4 glave 1015 kg. Imam njihov katalog, odatle gledam.
 
Procitao sam. Pa moj plug osavlja JD-a kad malo grublje pustim kvaćilo. Još imam i utege naprijed.

Stavljao sam već slike, ali...

Ovo je moj.

DSC01438Kopiraj-1.jpg


A ovo je bratićev XM1050

DSC00337Kopiraj.jpg


DSC00336Kopiraj.jpg


Pa ako to izgleda na spomenutu kilažu u katalogu?!?!
 
kilaža u katalogu je, bez raonika, bez točka, bez pedplužnjaka, bez crtala....
 
Poslednja izmena:
Jer ima neko ovaj obrtač Poljski Agro Masz sa orginalnim Kvendelans br.9 daskama. Interesuje me kako se pokazao na njivi ?
9lbdd1.jpg
 
Drage kolege koji ste kupili neove plugove Vogel Not. da li negde na plugovima pise zemlja proizvodjaca ili ne? Zanima me samo iz jednog razloga. jer pre dve nedelje smo uporedjivali cene plugova ovde u CH i u SR. Dosli smo do ogromne razlike u ceni , skoro duple. Ja sam bio na odmoru kuci 7 dana i saznao osam u SR da ti plugovi Vogel not se proizvode u Tursku. Pa me bas zanima , da li je to tacno ili ne?
 
ja sam davno bio u bečeju mislim u jednoj firmi koja ih je sklapala
a ima ih i mađarskih
 
Ja gledao neke Vogele u jednoj firmi,ofarbani u plavo i imaju ime" leopard".
na tablici im piše Vogel&not made in austria.
Mislim da nije problem prikačiti tablicu sa bilo kojom zemljom porekla.
 
Zato je jedan nas kolega kupio Kvernelanda kod mene jer kaze da su novi preskupi, ja sam ga upitao zasto ne kupi nov Vogel not jer je oko 9000e nego meni placa kvernelanda 3600e , plus trebao sve plazove i raonike da menja , a on mi reko da kupim ja Vogel kod nas u srbiju , a on nece. E posle ovog mog klijenta , ja sam se malo raspitivao. i Dosao sam do ovih podataka.
 
Nazad
Vrh