Plug - osnovna tema

o ovom sam pitao.Da li se taj ugao menja i pri promeni radnog zahvata?

Pretpostavljam da to pitaš zbog vario pluga, odnosno da li se promenom zahvata komandom iz kabine kvari potrebna geometrija pluga (to da glave stoje paralelno sa pravcem kretanja). Ne znam odgovor (nadam se da će se neko stručniji upustiti u ovu diskusiju i objasniti nama laicima), ali bi mi bilo logično da je to kod vario pluga automatski ostvareno, tj da se promenom zahvata pluga automatski i menja ugao grede tako da glave uvek budu paralelne sa pravcem kretanja.
 
Vogel XMS 1050 Vario

2qsc7tf.jpg


b3qse0.jpg


11iczgx.jpg


Ovde sie vidi taj topling iznad klipa za promenu zahvata.
 
ŠTA VAM JE LJUDI to je za štelovanje vučne tače pluga tj da se poklopi sa vučnom tačkom traktora da nebi imao kosu vuču
to je isto što i na imt ona ručica koja zakosi plug

samo stom razlikom da kada taj mali toplingk podesiš kako treba i kad menjaš zahvat pluga, vučna tačka će biti na istom mestu zbog vario sistema

a zahvat prve brazde se vrlo očigledno po slici menja na onom klizaču koji spaja piramidu sa plugom
 
Cicimoric ima kvernelanda, a tog toplinga kod kvernelanda nema takoda.. Ono sto je pitao ZR-ac za to je tacan odgovor dao dragan82, znam posto imam isti plug kao sto je on uzeo, Samo nisam radio puno sa njim da imam vremena da cackam...
 
Taj topling kad namestis, da plug ide paralelno sa pravcem kretanja traktora, nebi trebalo da se dira pri promeni zahvata pomocu cilindra (vario) jer je sve povezano pa se i to pomera prema zahvatu pluga.
Jedino mislim da se prva glava mora svaki put stelovati kad se promeni zahvat da bude sve po ps-u ali to za sta ga koristi Cici nije potrebno jer ce preci kroz dolinu sa malo uzim zahvatom taman da mu bude prava brazda, i mislim da se nece osetiti razlika sto je prva brazda predhodno namestena na veci zahvat.
 
Gospodine @zombi_666
Dubina oranja je preko 30 cm, a predplužnjaci su namontirani plitko da rade jer nema biljnih ostataka jer je tanjirano, a dubina je tolika jer je ova parcela sada uzeta u arendu i nije bila pravilno obradjivana pa koliko toliko da se dvede u malo bolje stanje!

Koja bi dubina postavljanja pretplužnjaka bila za zaoravanje prilično velike količine biljne mase (kukurz obran jednorednim beračem sa sječkom)? Dubina oranja bi bila fiksno 25cm. Nisam do sada orao sa pretplužnjacima, ove godine prvi put radim sa mojim Rabe plugom (2x12") a zaista bih volio kada bi mogao da zaorem svu tu masu, velika je šteta da se to pali. Svaki savjet bi bio koristan.
 
o8xz5y.jpg
14bp89v.jpg



Danas sam u Zenevi slikao ovog lepotana. Nisam pitao ni za cenu , ni da li je na prodaju. Dopao mi se na oko pa sam ga slikao.
 
Taj što vi kažete da je ko toplinger to je štelovanje kosine daske kako da ide . I kad si jednom štelovao prvu brazdu onda možeš da ga pomeraš zahvat kako god želiš ,normalno od kolko do kolko mu ide zahvat :ppozdrav:http://i55.tinypic.com/wuqyw6.jpg[/IM [IMG]http://i56.tinypic.com/2en94w6.jpg[/
[URL=http://tinypic.com/r/1072iwl/7]View
 
Nazad
Vrh