Plug - osnovna tema

Kada se plug tako nosi tj. vuce na tocku toplink moze ali ne mora da se stavlja u slic jer kad jednostavno ostavis prekidac za hidraulik u polozaju za spustanje plug ce biti oslonjen na tocak u potpunosti a kopirace teren pri svakoj uzduznoj promeni nagiba.

Ne smes da ostavis standardni topling ni u slicu, moras da ga otkacis !!! A ako imas ovakav topling kao ZR-ac onda nemoras da otkacis nego da stavis onu rucicu ( kojom podesavas duzinu toplinga ) u plivajuci polozaj ! ! !
 
Drugar kupio plug vogel&noot SLM 1020

24xjmdc.jpg

2zp43r5.jpg

xlb7nm.jpg

6p8d3k.jpg
 
Ja mislim da se time šteluje nagib pluga brazdi, tj. da se tu podešava horizontalnost pluga. Ima 2 takva poidešavajuća mesta na kupi, po jedno za svaki smer kretanja.
 
za podesavanje prve brazde,kad se stavlja veca il manja colaza pluga...ako mislimo na isti toplink.ako su ona dva sto kaze dukej onda je za nagib kao sto je vec napisao
 
:haha: Dobro pitanje. Iskreno ne znam ni ja. Od nekog servisera sam cuo da sa tom stelujes kolko da hvata prva glava ! Ali ovog toplinga na kvernelandu nema tako da ja neverujem da je to za stelovanje prve glave. Na kvernelandu ima a ima i na vogela onaj dugacki "sraf" cime mozes da pomeris plug levo-desno.Po mom, sa onim stelujes prvu glavu... Najbitnije je da ti topling stoji pravo kad ores onda ti ide dobro plug..i kad si uspeo da podesis da sva cetri glave idu istom dubinom onda topling stavi tako da bude u sredini u slicu. Objasnio sam do ku... aaa ?
 
meni stigli danas novi raonici,za probu sam narucio ova dva sa centralnim nozem da vidim kako ce raditi..
19067256.jpg

19067294.jpg
 
Sto si me nasmejao LACKOIGI.

Ne vidi se sve najbolje sa tvojih fotografija. Ako ima straf koji pomera ceo plug levo desno , onda topling pomera glave pod uglom Levo , Desno. a strafovi za nagib brazde se vide odma iznad poteznica.

Nek me ispravi neko ako grasim.
 
Sto si me nasmejao LACKOIGI.


Nisam tebe ismejao, nego kad sam poceo da pisem post, tvoj nisam video samo zrenjanincom onaj gde je pitao za sta sluzi...i nasmejao sam se zato sto i ja kod god da pitam svaki covek drugo kaze...



ZR-ac mislim da nam je dragan82 dao tacan odgovor.. Sad se setim...kad otvaram plug malo vise (meni se cinilo ali...) glave stoje nekako u sreg, tako da za to sluzi da okreces glave levo-deso.. dragan82 HVALA TI ! ! !
 
Nisi me ti ismejavao , ti si lepo napisao , pogotovu kraj pa sam se ja nasmejao jer je bilo smesno .
 
Sto si me nasmejao LACKOIGI.

Ne vidi se sve najbolje sa tvojih fotografija. Ako ima straf koji pomera ceo plug levo desno , onda topling pomera glave pod uglom Levo , Desno. a strafovi za nagib brazde se vide odma iznad poteznica.

Nek me ispravi neko ako grasim.

Ima, odnosno mora da ima posto i ja imam isti plug... Potpuno si u pravu za sta sta sluzi. :ppozdrav:
 
:haha: Dobro pitanje. Iskreno ne znam ni ja. Od nekog servisera sam cuo da sa tom stelujes kolko da hvata prva glava ! Ali ovog toplinga na kvernelandu nema tako da ja neverujem da je to za stelovanje prve glave. Na kvernelandu ima a ima i na vogela onaj dugacki "sraf" cime mozes da pomeris plug levo-desno.Po mom, sa onim stelujes prvu glavu... Najbitnije je da ti topling stoji pravo kad ores onda ti ide dobro plug..i kad si uspeo da podesis da sva cetri glave idu istom dubinom onda topling stavi tako da bude u sredini u slicu. Objasnio sam do ku... aaa ?

Mislim da se plugovi sa promenljivim zahvatom podesavaju na tri mesta:
Na jednom mestu se menja zahvat pojedinih glava promenom polozaja srafa, kao na Vogelu. Na svim glavama u istu rupu, napr. 35.
Da bi plug isao kako treba, mora se promeniti i ugao grede prema pravcu kretanja. To se podesava onom srafom koji spaja gredu i piramidu i vidi se po tome, dali glave stoje paralelno sa pravcem kretanja.
Prva brazda se podesava poprecnim srafom na piramidi i on postavlja toplink na sredinu traktora.

Ako nesto nisam razumeo iz pitanja ispravite me.
 
Da bi plug isao kako treba, mora se promeniti i ugao grede prema pravcu kretanja. To se podesava onom srafom koji spaja gredu i piramidu i vidi se po tome, dali glave stoje paralelno sa pravcem kretanja.

o ovom sam pitao.Da li se taj ugao menja i pri promeni radnog zahvata?
 
Da bi plug isao kako treba, mora se promeniti i ugao grede prema pravcu kretanja. To se podesava onom srafom koji spaja gredu i piramidu i vidi se po tome, dali glave stoje paralelno sa pravcem kretanja.

o ovom sam pitao.Da li se taj ugao menja i pri promeni radnog zahvata?

Svaki put kada se menja radni zahvat pojedinih glava, plug se mora podesavati na sva tri mesta.
 
Nazad
Vrh