Plug - osnovna tema

miroslav k je napisao(la):
levak je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Kod nas se T40 igra sa leopardom 2x14" tj 70cm zahvata, tako da nebi smelo da bude problema....
jeli bi mogao imt 539 da nosi taj leopard jurim da kupim plug
ne bi mogao, je sam probao, nisam uspeo ni da ga zakacim, bolcne su ulazile ali poluge nisu mogle toliko da se rastegnu, lanci nisu dozvoljavali
sta da uzmem onda imt ima li tamo kod vas neki na prodaju
 
Kod nas sa 539 oru sa OLT posavac i OLT Alkar.... uglavnom ako ćeš dve brazde onda gledaj da je manji zahvat... 25-30cm..... a ako je teško oranje i sa tim zna biti problema....
 
mityoo je napisao(la):
Kod nas sa 539 oru sa OLT posavac i OLT Alkar.... uglavnom ako ćeš dve brazde onda gledaj da je manji zahvat... 25-30cm..... a ako je teško oranje i sa tim zna biti problema....
kod vas druze moj ko sto ste vi amerika za nas tako je i nasa zemlja u idnosu na vasu propast ja sa oltom ne mogu da zaorem mi kad bi orali po snegu kao sto sam video neki dan u backoj ne bi mogli istanjirati ne prolece u zivotu
 
@levak

Drugar, kakvu bi zemlju i koju površinu orao? Neverujem da bi sa dve brazde i IMT-539 mogao zaoravati kukuruzište koje nije paljeno, ali za strnjište ili suncokretište bi mogao vući i plug nižeg klirensa ako nije zemlja isuviše teška za obradu. Unašem kraju se mogu naći dobri plugovi za jeftine novce koje gazde ne prodaju iz nostalgije, a odavno nerade zemlju. Zar kod vas nema manjih plugova kod "gazda" koji su pokupovali velike traktore i plugove?
 
@levak

Kakav bi plug hteo? Ovde se sigurno može naći za sitne novce, a plug za IMT-539 se može i u kolima preneti. Ako nećeš javno, pošalji mi PP šta te interesuje.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Okrim je napisao(la):
@levak

Kakav bi plug hteo? Ovde se sigurno može naći za sitne novce, a plug za IMT-539 se može i u kolima preneti. Ako nećeš javno, pošalji mi PP šta te interesuje.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
neki imt moze 755 niski ili visoki klirens nebitno i da nema ranike kupicu nove ako nesto naleti javi i neki berac 212 ili 211 zmaj
 
Za ferbusona samo IMT 755,to je sa moje strane provereno.Juce sam ga menjao jer sam zamenio i ferbusona za rusa ima na predhodnoj strani sta sam uzeo.Ko ima ferdzu samo IMT ali IMT ne ni Braca Karic,ne Aleksinac samo IMT
Post je spojen: [time]1297408967[/time]
_________________________________________________
Okrim je napisao(la):
@ Krajišnik

Čestitam na ponovi. Ovo jeste OLT plug starijeg izdanja, višlji je klirens od redovnog pluga "Slavonac", zahvat mu je (ako nije pomeran) 2x30 cm, jedino što tvoj traktor na polugama ima kačenje II kategorije, a osovina pluga je za I kategoriju, pa ćeš morati napraviti čaure na osovinu pluga jer ga nećeš moći naštelovati zbog lufta u polugama.

Inače mislim da za taj traktor bolje "paše" dvobrazni "leopard", ali ti znaš kakva ti je zemlja koju obrađuješ i kako se plugovi ponašaju, jer tvoj traktor je ipak duplo jači od "Fergusona"

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
Znam da moraju caure imam ih od predjasnjeg rusa.Zemlja nije opasna sumadija je u pitanju moraviste,rastresita zemlja.Doduse ima i poneka smonica ali resice to rus nadam se,ako ga vuko ferdza mora i ruja.Hvala Mirko i javicu razultate
 
Krajisnik je napisao(la):
Pozdrav prijatelji evo mene i u ovoj temi.Danas sam se ponovio pa eto da vidite i da date koju sugestiju.Slike sve kazu ko poznaje plugove prepoznace o cemu se radi a ko ne poznaje (kao delimicno i ja) neka pita.Neznam plug nema plocicu ali mislim da je OLT ili kazu da je Bosanska Dubica.Evo ko zna neka kaze. :cao:
200tjb8.jpg

evo i sa druge strane (i dubinski tocak by spacek dijana)
b70yyq.jpg

evo i u kompletu sa mojim zdrebcem
10sbszk.jpg

Covek koji je odradio ovaj plug kaze da je plug perverzija i da mora da ore kaldrmu.Inace covek je ostario za nakovnjem i nema boljeg majstora u okolini a mozda i sire.Poznajemo se dugo,komsije smo i ne sumljam da ima da ujeda.Inace sa ovim plugom je orao ferbuson sve do ove godine kad je dosao kod mene u ruke.
ja imam ponudu da kupim ovakav olug ali vlasnik kaže da je olt sremac
 
Bubu je napisao(la):
533 i 539 se lepo slazu sa OLT-om PTO-2 kao sto sam ja imao. Kada je iole normalna godina 533 ga vuce 1. brzom na 25cm dubine.
jesye u vasoj zemlji a kod nas ni da pipne imao sam ga sta mu nisam radio i skracivao na 24 nemoze i bog
 
Pozdrav svim forumašima. Interesuje me da li neko koristi plugove od 14" sa imt 560;da li su oni za njega ili 12"? Koju oznaku nosi imt plug od 14",a koju FOP od 14",dvobrazni,naravno?
 
Koji plug (12 ili 14") je za tvoj 560 zavisi od tvoje zemlje!

Kod mene 560 vuče u prvoj brzoj 14" Leoparda onako solidno (nije mu mnogo teško), ali sa 14" IMT plugom mu nije baš sve jedno. Ako je neuslovno za oranje (kao ove godine) onda mu je jako teško sa IMT plugom od 14". Govorim sve za prvu brzu brzinu na traktoru. U nekim krajevima ne mogu ni da sanjaju prvu brzu već oru sa trećom sporom, tako da je najbolje da nađeš nekog iz tvog kraja sa tom kombinacijom i pitaš njega. :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Stariji FOP plugovi nose oznaku 610.14 dvobrazda varijanta i 610.15 trobrazdna varijanta a noviji svi nose oznaku 757.2 (ili .20) i 757.3 (ili .30).

Evo da dopunim kolegu kad smo vec kod toga.

jednobrazdni, zahvat 40 cm - 610.10
dvobrazdni, zahvat 25 cm po pluznom telu - 610.26
dvobrazdni, zahvat 30 cm po pluznom telu - 610.27
dvo-trobrazdni, zahvata 25 cm po pluznom telu - 610.04.05.09
dvo-trobrazdni, zahvata 30 cm po pluznom telu - 610.06.07.08
dvo-trobrazdni, zahvata 35 cm po pluznom telu - 610.14.15
dvo-trobrazdni, zahvata 40 cm po pluznom telu - 610.16.17


jednobrazdni, zahvat 40 cm - 752.1
dvo-trobrazdni, zahvata 25 cm po pluznom telu - 755.2 i 755.3
dvo-trobrazdni, zahvata 30 cm po pluznom telu - 756.2 i 756.3
dvo-trobrazdni, zahvata 35 cm po pluznom telu - 757.2 i 757.3
dvo-trobrazdni, zahvata 40 cm po pluznom telu - 758.2 i 758.3

Valjda nisam neki zaboravio.

:cao:
Pozdrav :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh