Plug - osnovna tema

Zasto neko kupuje Audi,Mercedes ili BMW kada ga i Renault i Lada i Fiat prenesu sa tacke A na tacku B?
Прво се чоек захебе пар пута са неким маркама док не научи шта ваља, онда на крају купи Ауди.
Е сад, који је плуг у том рангу, не би знао.

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Osnovnu stvar kod zaoravanja promasite. Kvalitet oranja zavisi od tarupa koji na beracu/kombajnu radi. Sa 757 bez predpluznjaka da se zaore moze ali treba dubina 30+cm i tarup na hederu sa oatrim nozevima i ne preko 7-8km da se tera. Kada je to ispostovano zaorava sve redom.
 
Ja bi još dodao na to sve jednu kišicu od bar 10-ak litara koja tu masu zalepi za zemlju jer suva i lepršava kukuruzovina daje dodatnu draž kod oranja da samog sebe ujedeš za **greška.
 
Svaka mašina sama po sebi bez obzira na proizvođača radi drugačije (ko hoće da vidi) nebitno da li se radi o oranju, pripremi, setvi i ostalim operacijama samo je pitanje isplativosti neke mašine po jedinici površine koju treba da obradi a svaka mašina će odraditi posao, nevidim razlog ulaganja u skupocenu mehanizaciju ako se radi 10-ak hektara a ima ona narodna "u rukama Vuka Mandušića svaka je puška ubojita" a to sam video stotinu puta u praksi ali no.
 
Ne zameram nikome, ali pojedini zanemaruju svojstva zemljišta kada pričaju o radu plugova. Nisam imao prilike da orem sa stranim plugovima, ali gledam druge, i skupljam pare i informacije. Dobar je 757, ali kada ne ide kako treba u dubinu, i nema brzinu, onda samo nasloni zemlju. Tu se malko drugačije pokazuju zapadni plugovi. A tamo gde se ore uvek kako hoćeš, gde rus 820 ili clas od 100 konja ore sa tri brazde, tu mogu da pametuju kako imt plugovi rade pandam stranim. I Cici je pokazao šta znači kvalitetan i dobro podešen plug u teškoj ritskoj crnici. Kada meni rus stenje sa dvobraznim plugom i ide 4 km na sat, nema tu slaganja brwzde kako hoćeš, već kako može. Pa onda na proleće kada nema svako seme iste uslove, i bude retko, onda se vidi šta znači kvalitetno oranje.
 
Ne zameram nikome, ali pojedini zanemaruju svojstva zemljišta kada pričaju o radu plugova. Nisam imao prilike da orem sa stranim plugovima, ali gledam druge, i skupljam pare i informacije. Dobar je 757, ali kada ne ide kako treba u dubinu, i nema brzinu, onda samo nasloni zemlju. Tu se malko drugačije pokazuju zapadni plugovi. A tamo gde se ore uvek kako hoćeš, gde rus 820 ili clas od 100 konja ore sa tri brazde, tu mogu da pametuju kako imt plugovi rade pandam stranim. I Cici je pokazao šta znači kvalitetan i dobro podešen plug u teškoj ritskoj crnici. Kada meni rus stenje sa dvobraznim plugom i ide 4 km na sat, nema tu slaganja brwzde kako hoćeš, već kako može. Pa onda na proleće kada nema svako seme iste uslove, i bude retko, onda se vidi šta znači kvalitetno oranje.
Imas zemlju gde rus vuce 2 brazde 4 km/h?Koja je to patnja...Jel tako stalno ili zavisi od uslova?
 
Nije stalno nekad ide i brže ali ne preko 6, 3 km, ali kada su bolji uslovi na toj njivi. Nekad bi i isao brže, ali se bojim rastavljanja pluga. Mada je prosle godine pri 4,5 km u jednom delu njive šlajfovao sve 4 pa sam malo poplicivao plug. Ostaje da odgovorim zasto sam bas tada orao i nisam cekao kisu. Razbacan stajnjak na delu njive na kukuruzistu je dovatila vatra i deo je izgoreo, pa sam brze bolje izorao ostatak, da sve ne izgori. Zemlja prava ritska, rodi ali muka izorati. Inače kod nas bez 120 +ks nema tri brazde.
 
I eto nakon jos dve stranice kuckanja jos uvek imamo desetak nepoznatih promenljivih X-eva u jednacini da bi mogli da je izracunamo.
 
Ne zameram nikome, ali pojedini zanemaruju svojstva zemljišta kada pričaju o radu plugova. Kada meni rus stenje sa dvobraznim plugom i ide 4 km na sat, nema tu slaganja brwzde kako hoćeš, već kako može. Pa onda na proleće kada nema svako seme iste uslove, i bude retko, onda se vidi šta znači kvalitetno oranje.
Objasnio Aca...u dve recenice,prostim jezikom da svako razume.Sto bi rekao jedan mudrac od skoro...bolju nemamo-goru necemo naci.
 
Imao sam 30 grla(sve skupa) , a radio 95% sam , planiram za nekoliko mjeseci da nemam nijedno, jer nemam kredita pa mi se moze. Previse nas stimulisu sa dobrim cijenama mlijeka i ostalog vezanog za goveda:cool:.
I kod nas je ista situacija do sredine godine ce sve biti cisto pa ce mo samo nasu zemlju da radimo...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Imate li nekog za preporuciti tu na liniji Sid-Pecinci ko se bavi prepravkom rucki za IMT plugove ?
Imam onu sa "kockom" a vidim da ljudi uspesno prepravljaju na tip kao sa slike:
33a5gcg.jpg
 
Nazad
Vrh