Plug - osnovna tema

MONTOYA je napisao(la):
kod nas 539 vuče 755.20 prvom brzom 25cm i peva,a video sam kod jedenog i da vuče trobrazdni,lik napravio od 3 konjska pluga trobrazdni plug
Pa da.I ja sam svojevremeno probao sa takvim plugom.Ali....to je zezanje.Orao krompiriste,tako neke baste ili ako je idealno,pa cista njiva mozda negde za zito ili detelinu,ali.....proslost.Kao i ovaj plavi OLT sto je stavio sliku @meshter itd. :cao:
Post je spojen: [time]1276717161[/time]
_________________________________________________
Attila M. je napisao(la):
Jedno pitanjce: da li bi IMT 539 mogao da vuče trobrazni rešetkasti plug?
Da,3x15 cm. :haha: :cao:
 
ima moj komšija takve :nono: ne bih se složio da oru bolje od 755,bar kod nas
što se tiče onih trobrazdni ovaj lik ih je napravio poput vogela na jednoj gredi tri glave drugi nosači glava ustvari samo je glava ostala od konjskog ovo ostalo je napravio kao mali vogel,kad sam ga video orao je u proleće za soju
 
Ja i sad imam IMT 755,a orao sam i sa tim plavim od ujaka plug.Taj plavi je mislim laksi,e sad koji bolje ore.... sve zavisi od uslova,njive itd. :sta: :sta:
 
Ja imam dva poput ovog plavog pluga kao sto je na slici prikazan ali moji nisu olt vec je to plug 170 lemind proleter leskovac a imam i imt 755 sa visikim i niskim klirensom .
Lično se nebi sa vama slozio da ga 539 ili bilo koji drugi traktor bolje vuce ili lagse od imteovog pluga 755 on je cak sto vise i tezi za vucu pa ga 539 ne moze ni pomisljat vuc vec to radi samo na jedvite jade u 2 ili 3 sporu dok imt ide za brzinu na istu parcelu brze licno se u to uverio bezbroj puta .
Slike cu ubaciti sutra
 
meshter je napisao(la):
Dvobrazdni plug koji mogu da vuku IMT 533 i 539 je OLT PTO-2.25, ovaj plug se lakse vuce od IMT-ovih i bolje zaorava biljne ostatke a za oranje basta nema boljeg :D http://www.olt.hr/Plugovi_ravnjaci.htm
2yoxvzm.jpg

Ja imam takav plug i sa njime sam povremeno ugario i orao duboko sa IMT 533 svojevremeno kao klinac dok sam se ucio i pomagao ocu. Tada je i 533 bio u formi pa ga je vukao u srednjoj zemlji u relativno normalnim uslovima 1. brzom ili 3. sporom na 22-25 cm dubine i isao za 577 koji je vukao Leoparda 2 brazde na 25-27 cm dubine. Po meni se taj plug relativno lako vuce i lepo zaorava. Inace, moj plug je na prodaju ako nekoga interesuje. . . :ppozdrav:
 
Poštovani
Ovim putem kristim priliku da se predstavim i da postavim pitanje.
Zovem se Jovan,živim i radim u Suseku Opština Beočin u Sremu,
Pošto nemam iskustva sa plugovima obrtačima a interesuje me da li neko ima iskustva da vuče sa Belorusom 1025 Vogel & Noot plug obrtač
 
jovan.susek je napisao(la):
Poštovani
Ovim putem kristim priliku da se predstavim i da postavim pitanje.
Zovem se Jovan,živim i radim u Suseku Opština Beočin u Sremu,
Pošto nemam iskustva sa plugovima obrtačima a interesuje me da li neko ima iskustva da vuče sa Belorusom 1025 Vogel & Noot plug obrtač
Ja sam pisao vec u temi ja mislim Belarus ili ovde o tome kako se ponasa Belorus 1025 sa trobrazdnim plugom obrtacem Uzel Agri , e sad ti nisi stavio da li mislis na 2 ili 3 brazde obrtac ali po mom misljenju ako vec kupujes Vogel & Noot uzmi za njega 3 brazdni ravnjak L ili M 950 i nema da mislis da li moze ili nemoze i da li ce da skace po putu , da mu ne crkava hidraulika itd....... :cao:
 
Gledao sam lm 1020 obrtač sa predplužnjacim 3 brazde i po kataloškoj prodaji odgovara za 105 ks,kod nas je laka zemlja jedino je problem u transportu kako će se ponašati,
 
jovan.susek je napisao(la):
Gledao sam lm 1020 obrtač sa predplužnjacim 3 brazde i po kataloškoj prodaji odgovara za 105 ks,kod nas je laka zemlja jedino je problem u transportu kako će se ponašati,
E pa to kod nas nije tako laka zemlja ali 1025 vuce tri brazde , glavni problem je transport to jest nosenje u transportu i uopste nosenje pluga kad neradi (ne ore) a kod mog prijatelja ako si nasao u temama Belarus ili u ovoj gde sam pisao o ponasanju je bio problem i obrtanje pluga zato sto je pumpa davala mnogo ulja a cilindar nije mogao da primi pa je dolazilo do njihanja pluga znas kad povuce rucicu za obrtanje i na najmanjem leru plug jurne na drugu stranu a traktor em mu motor muuuu sto ja kazem muce em se sav zanjse u natrag od naglog okretanja , tako da je ovo sobzirom na plugove i poboljsanje modele 1025 mozda prolazna i moguca otklanjajuca greska,eto toliko od mene valjda ce jos neko da da svoje misljenje a ti znas tvoje pa uporedjuj druze........ :cao:
 
Okretanje pluga nije nikakav problem .Okretao sam moj kverneland sa 820 pa nemuče i nestenje.Noviji plugovi ako sam dobro primetio imaju neku vrstu prigušnice na hidrauličnom klipu,dok moj plug ima kalibrisan reducir kako ulje nebi jurnulo u cilindar .
 
Jedan moj prijatelj je pre par meseci kupio novog 1025 i nasao je ne znam tacno gde polovnog lemkena, malo stariji ali u ekstra stanju i to za male pare.....nema nikakvih problema sa vucom niti sa obrtanjem pluga, sve stima i radi perfektno....mislim da neces imati nikakvih problema a ako i obrce brze ili sporije to moze da se nasteluje...

samo kupuj i ne razmisljaj..... :D :D :D
 
kiraj je napisao(la):
Okretanje pluga nije nikakav problem .Okretao sam moj kverneland sa 820 pa nemuče i nestenje.Noviji plugovi ako sam dobro primetio imaju neku vrstu prigušnice na hidrauličnom klipu,dok moj plug ima kalibrisan reducir kako ulje nebi jurnulo u cilindar .
E moguce da je tako , a da ovaj Turski uzel nije imao to nego samo daj ulje i kad ono jurne u cilindar desavaju se problemi koji se postepeno odrazavaju na ceo hidraulicni sistem traktora...... ::lose:: ::svaka cast::
 
jovan.susek je napisao(la):
Gledao sam lm 1020 obrtač sa predplužnjacim 3 brazde i po kataloškoj prodaji odgovara za 105 ks,kod nas je laka zemlja jedino je problem u transportu kako će se ponašati,
moje misjenje je nemoj to da kupujes . to mu je u transportu jako tesko ja imam lemkena opal 110 , to je otprilike isti plug ko fogel . ja sam moj doneo iz zadruge kuci sa 920 . jeste da je 1025 jaci i tezi ali skoro da prednji tockovi nisu dodirivali asfalt moje misljenje kupi ravnjaka 3 glave i miran si poz.
 
Nazad
Vrh