Plug - osnovna tema

Kolege treba mi pomoc u vezi Regent pluga.Hteo bih da kupim 4-tu glavu za plug ali neznam kako da trazim posto na plugu nema oznake tipa jedino sa desne strane je kovano ovo"UR30R" neznam dal je to Pluto ili Uranus od Regenta,hvala unapred na pomoci.
 
Ako ti je glava na plugu predvidjena za 3 glave , onda na tom istom plugu ne mozes da ubacis cetvrtu glavu. Video sam plugove na kojima su svajcarci to radili , ali se to uopste nije dobro pokazalo.
 
Bas bi voleo da mu vidim konstruktora! Mora da je lepuskas kao i ovaj plug sto je konstruisao. Da nema ovih oglasa ne bi ni znao da postoje ovakve lakrdije! :ppozdrav:
 
Sve uglavnom valja. Meni bi valjao jedan dvobrazni da ga uvalim kad orem ove krcevine sto privodim kulturi.
Cinimi se mocan i jak.
 
Sve valja. Nemam traktor za njega. Zetor 4718 ne moze (retko, i tad ne duboko moze samo) da vuce u nase njive ovaj plug.
 
Kratak je i ima niski klirens ali inace jak i masivan plug . Zar i ostali plugovi sa niskim klirensom nemaju iste mane, valda se zna u kojim uslovima se moze koristiti plug sa niskim klirensom a u kojim ne. Inace ovakav plug na nasim prostorima u 80-tim i 90-tim bio dosta zastupljen.
 
Masivni su vratovi i glave su dobro uradjene ali je cev tanusna. U to sam se uverio dok sam ljustio rasuseno strniste sa trobrazdnom varijantom i 577 bez prednje vuce. I ostali niski plugovi imaju istu manu, ne kazem ja. Ti si pitao za ovaj.
 
To je normalno ako su zemljista teza za obradu onda ima i vise havarija na mehanizaciji. Kod nas jos uvek moze da se nadju dvobrazni, trobrazni i cetvorobrazni ali jos niko nije ninajednom imao neku havariju. To pricam za nas teren, nemogu da pisem za ostale.
 
Pozdrav ,ovako zanima me jel ko od vas ore u kombinaciji s belarus 820 i Imt 757, s raširenim tragom kotača jel ima problema s kosom vučom ,meni se zna dogodit ore normalno i slaže brazdu i odjedanput kad plug naleti na težu zemlju samo mi izbaci zadnji plug van iz brazde i prednji vata duplo a zadnji ništa, koljenastu osovinu sam nariktao da kad je plug u brazdi toplinger mi stoji na sredini nije ukoso ,jel bi se to moglo događaat zbog tog što je raširen traktor ? unaprijed zahvaljujem.
 
Belarus 82, u kakvom ti je stanju peta plaze?
Češki plugovi koji su aktuelni a zadnje 2 strane nisu ni toliko loši, u cev od rama koja ima od pozadi limeni poklopac koji se lako skida i unutra se smesti lovačka puška, znači da je za krivolovce to odličan plug, (to sam čuo od jednog dede da se tako nekad radilo, svi misle ode da ore a ono prc prc)
 
Nazad
Vrh