Plug - osnovna tema

Ja više nikad nebi uzeo pluga bez sigurnosnih šarafa to je zakon.
Malo glupo da to ne stavljaju na nove strojeve
 
Malo pre sam na asvaltu video Hattat 110ks i 3 brazde obrtac resetka taj zeleni, bome ima prednje gume da potraju dosta dugo jer skoro i ne diraju zemlju.
 
s tim sam se covekom cuo sto ima Hattata i kaze mi da je dobar plug ali malo tezak za njegov traktor hoce da skace prednji deo..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ош да кажеш да праве обртаче без сигурносног...јбг мени на око канда се чини да онај доњи јесте сигурносни...значи када закачиш каменчич у меџи, ондак одвалиш по плуга...
 
meni je iskreno rekao prodavac njihov da su dobri plugovi ali jedini problem je sto nemaju sigurnosne srafove.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je bolje rešenje da se na onom šrafu koji treba da bude sigurnosni kod strugara urežu dva žljeba (treba precizno odrediti gde prema svom plugu) koja će od običnog napraviti sigurnosni šraf (tj. biće slabiji od od onog drugog šrafa na nosaču glave). Naravno ako je konstrukcija takva da dozvoljava glavi da se dovoljno otkloni ako pukne šraf...
 
Ош да кажеш да праве обртаче без сигурносног...јбг мени на око канда се чини да онај доњи јесте сигурносни...значи када закачиш каменчич у меџи, ондак одвалиш по плуга...
Nema jedan ispod drugog. Vec su vratovi krivi. Pa sarafi stoje jedan iza drugog. I kad bi puko saraf nemoze glava iskociti. Na van.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Код мене на мом енгелзу сви сигурносни шрафови су фабрички урезани, тачно колко је широк врат/носач главе. Па када се оптерети пукне ту, на месту ди је ослабљен. Иначе квалитет шрафова је 10,9 фабрички...наручио сам из еглеске 10 комада по цени од 24 фунте за њих десет....стижу ми крајем месеца...

- - - - - - - - - -

Onda bolje tanji saraf sa caurom okolo.
Ali ako fabrika nije predvidela ....

Само 10,9 шараф и да се ослаби тачно колко је широка ножица и то је то са два зареза...
 
Ja imam sigurnosni i zapnem nisam jako i napukne špica raonika oko šarafa a orginal lemken.
A što bi tek bilo bez njih .
Tako sam na imt imao probleme izmota plug i više ne ore kako treba
 
Nadam se da je poznato da se sigurnosni šrafovi ne stežu jako, zbog toga je na njima matica sa plastikom da se ne bi odvrnula. Jer ako se jako zategnu onda vrat drže i bočne ploče pa se povećava potrebna sila da vrat precvika sigurnosni štaf, a time se povećava rizik da nešto drugo popusti pre sigurnosnog štafa... Naravno zbog toga šraf mora biti pasent sa rupama, ne smu rupe biti razlokane..
 
Nazad
Vrh