Plug - osnovna tema

Dobro, hocu da ti kazem da se ne opterecujes toliko time sta pise. Kupis lepo, zakacis za dajca i sines ga 30 cm. Ako bas ne ide pridignes ga 2-3 cm i teras. Nije to neka razlika, bar po meni. Mada ja i nisam neki strucnjak.
 
Plug koji je predviđen za do 25cm u zavisnosto od sirine, tipa zemljista i preduseva moze i do 30cm ali mnogo lose(losije) prevrce zemlju i zaorava biljne ostatke narocito kukurzovinu

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
To je tačno ali je i činjenica što kaže član Bobo da skoro ni jedan plug od 12 colova nije predviđen za dubinu do 30cm nego su do 25 cm a IMT do 23cm, jedino je Leopard do 30cm.

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;hEoEE4qsQ-Y]https://youtu.be/hEoEE4qsQ-Y[/video]

- - - - - - - - - -

Lijepo ore samo su daske prepune.
 
Погледајте Марков снимак са његовим Зетором и ИМТ 756.25 човек оре преко 30цм ону његову смолницу .значи да се може орати са 12цоли 30+цм.Није лоше ако се мало прооре земља ,не мора сваке године. Ја практикујем различите дубине зависно од године и услова,трудим се да не орем сваке године на исту дубину.
 
Ono ne deluje da je bas smonica a i on ore ne gazenu strnjiku na bregu na oko 30 cm sa brzinom 3-4 km/h i morao je da malo podigne poluge
Kako to izgleda u dolji i koliko mogu plug i traktor to samo on zna?
U ostalom vidi se na snimku od 1.55sec
Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатокаh
 
Питај га коју земљу оре и зашто је морао да поплићи,кад видим да теби није то јасно нек ти он објасни.
 
Jedno je sigurno a to je da je oranje kvalitetno samo do granice koju je fabrika propisala, primjer moj plug Batuje fabrika kaže do 22cm i na toj dubini oranje boli glava ni Vogel nije bolji a na 30 cm nema dobrog zaoravanja, u tvrđoj zemlji nemože ni da ore 30 jer plug neće dublje, a ovaj moj prerađeni jednobrazac može da ide i 40 dubine i opet dobro prevrne brazdu ali je njegova daska preko koljena visoka.
 
Ti Miladine kao da kupujes svemirski brod.Pa pobogu brate ni ti ne znaš sta hoces.Tj znas,da ores 30cm dubine,da zaorava dobro,a pritom da prevrce odlicno.To sa tim niskobudzetnim plugovima neces uspeti.I ja teram te jeftine plugove da me ne svhati neko pogresno.Jedan mi ne pase drugi pase i sve tako.Probao leoparda,756,757,obrtaca krone.I na kraju opet kupio 757 i vozi.Sto vise mudrujes to ti vise nista nije jasno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jeste teško odlučiti šta kupiti, jedno je sigurno da neću polovan plug to sam riješio, a od novih ostaje samo Vogel Bečej i Nova Mehanika Dubica. Razlika od ova dva je što Leopard može raditi do 30cm a Bečejski do 25cm. Dubički plug ću možda imati priliku da probam uskoro ali neznam dali je Leopard ili Ris a Bečejski nemogu probati jer ovdje ga nema niko. Imam ja jednu boljku kad vidim da mi nešto nije kako treba ja to dorađujem pa taman to bilo i novo pa gledam da to izbjegnem ako može. Evo na novom traktoru sam već doradio nožni gas jer mi se nije svidio fabrički pa sam dodao još jednu ručicu na hidrauliku jer je ova fabrička malo iza mene, pa planiram da doradim i ručni gas jer mi se ne sviđa ovaj. Eto zato ja to ispitujem detaljno polako tamo negdje do marta dok ne vidim pravilnik o podsticajima.
 
Ooo, Miladine !!!!
Ovo još nikada vidio nijesam....:sta:
Nakarikao si 1.000 Postova a DA SE NIKOME NISI ZAHVALIO ?????
Samo ovde si mogao bar njima 5-orici kolega, da ošineš LAJK !!!!
Koliko već oreš po ovoj Temi....
Shvati ovo kako hoćeš, MORAO sam, jače je bilo od mene....


Izvinjavam se ostalim kolegama na :off_topic:....
 
Vala stvarno, kao da kupoo ujes spejs satl..i da pogresis, imas plug koji ces moci i u oglas da stavis. Samo opusteno, naci ces vec resenje. Miladine, upravo si napisao hiljaditu poruku koliko vidim, a nikome se do sada zahvalio nisi na pomoci koju ti pruzaju. Probaj, mozda ti odjednom sine koji je pravi plug za tebe ??????
 
Kupi dvobrazni jaguar 950 daske leopard ili resetkaste, dubina do 30 imas i predpluznjake i to sve za od 1200- 1300e i bices miran 20 god. i mi cemo zakljuciti ovu raspravu.Toliko od mene i srecna kupovina
 
Kolega to što si tamo napisao da IMT 755 MOŽE orati na 30cm dubine, to jedino u sipkoj nekakvoj zemlji. Ima moj video s baš takvim plugom oranje preoranog strništa, gornjih 15cm je bilo rahlo pa su deflektori to jedva nekako uspjeli spakovati na dno brazde, u "živu" zemlju, nedirano, npr kukuruzovište, NEMA ŠANSE pa taj plug ima zahvat po brazdi 25cm i na koju foru da on USPJEŠNO okrene komad zemlje koji je visok 30cm a širok 25?!? Gdje je još kukuruzovina odozgora ili tko zaorava stajnjak ili umjetno gnojivo. To NIJE posao a vi pričajte šta hoćete.

I dalje ne razumijem čemu oranje na 30cm, pogotovo u plastenicima. Poznam više ljudi koji plastenike oru s hondinim motokultivatorom, dakle dubina štijanja i nikad nikakvih problema. Oranje na 30 ili više cm ima smisla za povrtlarske kulture koje rastu u zemlju, cikla, mrkva, neke repe i šta ja znam šta sve ne.

Zbilja previše fantaziraš oko kupovine pluga, onaj vogel za 500€ bi ti bio pun pogodak ali eto, nećeš polovno pa idi u Dubicu po novog Jaguara s takvim daskama i nema problema.
 
Kolega to što si tamo napisao da IMT 755 MOŽE orati na 30cm dubine, to jedino u sipkoj nekakvoj zemlji. Ima moj video s baš takvim plugom oranje preoranog strništa, gornjih 15cm je bilo rahlo pa su deflektori to jedva nekako uspjeli spakovati na dno brazde, u "živu" zemlju, nedirano, npr kukuruzovište, NEMA ŠANSE pa taj plug ima zahvat po brazdi 25cm i na koju foru da on USPJEŠNO okrene komad zemlje koji je visok 30cm a širok 25?!? Gdje je još kukuruzovina odozgora ili tko zaorava stajnjak ili umjetno gnojivo. To NIJE posao a vi pričajte šta hoćete.

I dalje ne razumijem čemu oranje na 30cm, pogotovo u plastenicima. Poznam više ljudi koji plastenike oru s hondinim motokultivatorom, dakle dubina štijanja i nikad nikakvih problema. Oranje na 30 ili više cm ima smisla za povrtlarske kulture koje rastu u zemlju, cikla, mrkva, neke repe i šta ja znam šta sve ne.

Zbilja previše fantaziraš oko kupovine pluga, onaj vogel za 500€ bi ti bio pun pogodak ali eto, nećeš polovno pa idi u Dubicu po novog Jaguara s takvim daskama i nema problema.
Kolega Bobo u mom selu IMT 755 može orati 30cm, nemože baš svuda fergo ali moj bivši torpedo 40ks je mogao e sad da je lošije zaoravanje to je tačno, a za Vogel sam bio zagrijan i zato sam i prešao 230km da ga kupim međutim plug je 14 i 16 coli a ne 10 12 i 14 kako je čovijek napisao u oglasu i nisam ga smio kupiti bojao sam se da je preveliki za moj traktor. Ja moram orati 30 cm za plastenike iz razloga što se u njima zaljeva cijelu godinu i od aprila svaki dan, velika je to količina vode pa se to vidi kad se ore u Novembru koliko se sabije zemlja.
 
moj ti je savet da kupis jednobrazni i mozes orati i 50 ako zelis i dobro, ne znam sto toliko razglabas koji ces uzeti, koji god da uzmes bice dobro, nek ne bude 30 dubina bice 28 i super....
 
Nazad
Vrh