Plug - osnovna tema

Na tim varovima na dasci ce ti lepiti zemlju.Bolje da je samo odsekao dasku i ubacio umetke na srafove.Ti umetci su 1500 din i 4 srafa 200din.
Bas bezveze odrađeno.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Napisao sam da obrusi zavare, kad je već tako urađeno od strane prijašnjeg vlasnika. Ako postoje gotovi umetci samo za privijačiti, onda je prijašnji vlasnik definitivno izabrao lošiju opciju. Moja je preporuka, prvo obrusiti zavare i isprobati (zanemariv trošak). ako se zemlja previše lovi još uvijek ostaje mogućnost kvalitetnijeg rješenja. Uvjeren sam da će kvalitetnim brušenjem (poliranjem) zavara ostvariti zadovoljavajući rezultat.
 
Auuuuu, sad se bolje vidi...
Nema tu nikakvih nosača promenljivih grudi daske....
Najprostiji krpež, uz to amaterski odradjen...
Da je tolika stipsa pa da nije imao pare za drugu (najjeftiniju) dasku ?
Taj je propisno urnisao taj plug i jeftino (farbanjem) pokušao da zamaskira kršinu....
Da se ja pitam, maksimum koji bih mu ponudio za plug u ovakvom "stanju" je cena gvožđa "na kile"...
Brutalno, ali najiskrenije...
 
Drugar uzeo plug 4 brazde i skinuo 4tu radi sa 3,e sad se desi da u brazdi hoce da ga izbaci na oranje,probali smo sve i svasta i opet isto,posle sam video da mozda zabacuje zato sto je na 4toj brazdi ostala Peta (kod nas se tako kaze za onaj deo na brazdi sto ide iza po brazdi),sta mislite dali mozda zbog toga pravi problem. Sutra cemo je prebaciti sa 4 na 3cu pa probati...
 
Drugar uzeo plug 4 brazde i skinuo 4tu radi sa 3,e sad se desi da u brazdi hoce da ga izbaci na oranje,probali smo sve i svasta i opet isto,posle sam video da mozda zabacuje zato sto je na 4toj brazdi ostala Peta (kod nas se tako kaze za onaj deo na brazdi sto ide iza po brazdi),sta mislite dali mozda zbog toga pravi problem. Sutra cemo je prebaciti sa 4 na 3cu pa probati...

Da to je zbog dužine plaza (ti to vjerojatno zoveš peta). Imam dvobrazdnog Regenta i kada sam skinuo zadnju glavu, nije nikako išlo. Onda sam zadnju glavu stavio na mjesto prve i orem bez vbrige jednu brazdu u jeko teškoj zemlji. U normalnoj zemlji samo dodam glavu koja je prije bila prva. Dakle, duži plaz je sad uvijek na prvoj glavi i orem bez problema, bilo s jednom ili s dvije brazde.
 
Jel zna neko mozda da li Imt-ov 755-6 raonik ima razmak rupa od +-10cm ?.Ili od kog pluga raonik sa 3 rupe bi imao takav razmak rupa od 10cm u liniji ?.
Edit: Nema veze nasao sam sad nekako,12-13cm je razmak.
 
Poslednja izmena:
Postovani,hteo sam da Vas pitam imali neko iskustva sa plugom Huard BRE65,interesuje me kako zaorava zetvene ostatke,prevashodno kukuruzovinu,u globalu me interesuje misljenje o tom plugu,mene brine samo visina od 65cm? kupili smo pre mesec dana takav i za neki dan krecemo da oremo,bice agregatiran za MF3080...
 
Da nam Rakula ne zaboravi da ore u duetu sa imt 756.20
2f931ab3dd68e7b0fa5b2d0e01e37a6b.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Gde ste uzimali raonike i spiceve za 757.20? Hocu neke kvalitetnije. Mala privreda sto smo namontirali posle 20h se istrosili spicevi skroz. Raonici jos nekako idu.
 
Kupi lepo od Hudjika bez tih spiceva ja evo vec drugu sezonu ih ganjam uz minimalno trosenje.Te sa tim izmenjivim spicevima za mene su cista glupost kad se spic pojede ti ih okrenes,a raonici tupi kao k...c i osim veceg opterecenja i potrosnje nista drugo ne dobijes sem lakseg zarivanja istih u zemlju.
 
Moj petobrazni plug obrtač kada spustim na beton nasloni se na umetke raonika(raonik se sastoji iz dva dela).Od svih proizvodjaca nase male privrede ti umetci se krive (spustanjem na beton)i ostanu iskrivljeni.Frank,Agco (Överum Sveden) i Premium parts se ne krive i dosta sporije se troše.I za Regent-a sam uzimao svuda raonike i najbolje mi se pokazao raonik iz Bel-Impexa.Koliko znam oni su kupili bivsi Lemind i tamo imaju proizvodnju po uzorku i porudžbini,a nude i Frank.
 
Spusti ih na neko parčence drveta pa se neće kriviti,težak je to plug da se naslanja svom svojom težinom na te umetke i tako da stoji.
 
Ja njega spuštam na daske ali ono mi je jedno merilo kvaliteta.Od nase domaće proizvodnje se dešavalo da se i ceo umetak iskrivi i smota dok je ceo i ne pohaban dok se od tri strana proizvodjaca nisu krivili na kada su bili na 3/4pohabani i pred zamenom.
 
Drale imao sam te izjedna i nisam zadovoljan. Spic se potrosi i nece u zemlju. Vise volim iz dva dela.

@spajki
Da li Frank ima komplet za 757.20? I gde mogu kupiti?
 
Uzeo sam ja za 610-14 u Bell Impexu raonike iz komada a da li su Frank ili neki drugi ne znam.Komad je bio 4.000 rsd ako se dobro sećam.Od 2013 su na plugu i ne fali im ništa mada on kod mene i ne ore nešto mnogo.Mogu ti poslati slike na Viber ako ga imaš.
 
Moj plug uzore 70kj/godina. Ove spiseve cu preokrenuti da zavrsim sezonu i posle toga baciti. Plastelin. Posalji mi na fb Maticu.
 
Nazad
Vrh