Plug - osnovna tema

Ja kakav sam baksuz da napravim ovo i tad bi zagusilo :osmeh: Ali generalno je tu najveci problem.
 
Znam čoveka,ovo sto je napravio dobro radi.Sto se guma tiče,taj traktor se mnogo voza po asvaltu izmedju mesta gde radi zemlju i gume mu se bas brzo trose.Nema predimenzionisane masine za traktor tako da i sa ovim gumama odradjuje sve poslove bez problema,a ko ima ovakvog rujkana zna koliko je to tezak i sposoban traktor.
 
Da li i kod vas neore vratine i zapinje od puta plug a o dubini da nepričam i još koje čemu ali no?.Svaka čast na trudu i volji za poslom i njegovim godinama ali......
 
Kod nas svi oru uvratine,od Čikerije pa na dalje prestaju sa oranjem uvratina i počinju sa zapinjanjem od lenije...takav mentalitet.
 
Јер са две бразде гута ко жедна крава,у мом случају.Ја би ти препоручио неку варијанту 2+1 па комбинујеш у зависности од услова о тежине орања...Ја имам рабеверка у тој варијанти па комбинујем.
 
To bi i ja neki ako moze 2+1 okretac,koji bi vi preporucili?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Koji dvobrazni plug da uzmem za belarusa 82.1?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Ako tražiš jeftiniju varijantu mislim da je IMT 758 ok plug za tog rusa. Imam takvog rusa, probao sam prve godine kad sam ga kupio da orem sa trobrazdnim IMT 757 sa pretplužnjacima i išao sam trećom zec 7km/h. Na auspuh nije jako pušio, al' na iberlauf jeste tako da sam zaključio da je mom rusu dosta i dve glave pa polako...
Doduše ja sam kupio rusa polovnog, a stari gazda je orao i sa dvobrazdnim 757 ali i sa trobrazdnim plugom (nisam siguran da l' IMT ili Leopard), i naravno motor nije baš k'o nov... Onda sam kupio dvobrazdni IMT 757 i sa njim orao do sad, a onda mi jesenas u pola oranja u komšiluku iskrsne Vogel M950 dvobrazdni, pa sam kupio njega. Vogel lepše ore od IMT pluga (al' ne sad baš da je razlika nebo i zemlja - sasvim sam ja bio zadovoljan i sa IMT oranjem), ali sam na kraju morao IMT-om da završim uvratine jer Vogel nije hteo u zemlju gde je jako tvrdo, a nisam imao pameti :osmeh: da probam sa novim raonicima.
 
Bogu hvala nije najteza na svetu,nisam to ni rekao ali da je teska jeste,takodje ni neoru 30+ cm nego kako moze ali uglavnom je to solidno tako :ppozdrav:
 
Ja nesto gledao po netu lemken opal 90, potinger neki i bio na kupujem prodajem kverneland dve brazde

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
онда ви не знате шта је тешка земља. код нас не могу ни 892 да ору са три бразде!
тако и дубоко ору са три бразде у тешкој земљи, упола од захвата главе. мислим на ове наше тробраздаше (бојанове и моје)

послато са iq1019n уз помоћ плуга
Опет ми поједена велика слова
 
Kupio bih jednobrazni plug za 558 pa ako moze neki savet koji da kupim.
Mozda ima oraca sa iskustvom na 558 kada je u pitanju jednobrazni plug. Razmišljao sam o 752 na osnovu onoga što sam ovde procitao
Hvala unapred

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока
 
Gde ti to misliš da oreš sa 558 i 752? Kod nas 558 ume da zapne i 757 dve brazde ali mu nije sve jedno. Idealno je 756.2. A ako baš hoćeš jednobrazni, po meni ništa ispod 757...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Gde ti to misliš da oreš sa 558 i 752? Kod nas 558 ume da zapne i 757 dve brazde ali mu nije sve jedno. Idealno je 756.2. A ako baš hoćeš jednobrazni, po meni ništa ispod 757...


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Pa imam nameru da orem tešku zemlju za jagodu ujedno da posle pravim bankove sa njim. Jel postoji jednobrazni 757
Ja pitam koji jednobrazni plug da kupim
Da li neko ima iskustva sa olt posavac 1.40 da nije mali za 558

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja imam OLT posavac 1.40
On uopste nije mali. Lakse vucem dvobrazni 2x30 nego njega. Fabrika kaze da je njegova radna dubina 36cm sto znaci da moze i dublje u praksi.
 
A zašto 1 brazda?
Orao sam tešku zemlju za voćnjak, 40+cm dubine a još na ha rašireno 80t stajnjaka,
Njiva extra ugažena bio kukuruz, Brano po mokrom jednoredni berač, kupljena i balirana kukuruzovina, prevoz sve po mokrom+ stajnjak
nagovori me komšija da uzmem njegov jednobrazac IMT za 560 ja probao i nema šanse tolika je kosa vuča da NE MOŽE
Odem po mog REGENT 2x35 redukuje blokada lanci na gume i polako 2_3spora ali do grede jesam potrošio 55l nafte na hektar ali vrh uzorano!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
  • Like
Reagovanja: 558
Nazad
Vrh