Plug - osnovna tema

Imam jedno pitanje,pa ako moze pomoc.Traktor je Mtz 820,a plug Fop 610.14.Danas sam isao da orem detelinu neku i lepo ide od 27 cm-30 cm dubine,ali plug me ubi.Topling non-stop stoji koso(ka oranom) i ne mogu nikako da ga ispravim.Merio sam zahvat i oko 60-62 cm je.Sve sam pokusao i nikako ne mogu da povecam.Kada rucicu povucem ka tocku pluga,predna brazda u opste ne hvata,kada je skroz napred gurnem hvata ali je mali zahvat i cini mi se da hvata manje od zadnje.Merio sam razmak tockova na traktoru,115 cm je.

- - - - - - - - - -

Evo i video.
 
Sto ne mozes i na njivi , kljuc 17 popustis one prstenove na osovini izbijes je cekicem , s tim da moras popustiti i safove od rucice....
 
Kljuc 24.Probao sam bio na njivi skoro,pa sam morao da ga otkacim da bih gurnuo,nije htelo dok je zakacen.
 
A možda mi nebi trebao vk jer ne zaoravam kukuruz i slamu a i traktor malo vise moze da digne nk. Kod nas je brodovito, pa ne bih da uzmem nesto sto bi mu bilo veliko. Imam trenutno batuje zahvat je mislim 2x30cm i ja orem livade nikako ne prevrce kako treba a sve sam pokusao. Mislim da bi ovi imt dobr prevrtali.
 
Kad vec kupujes plug ja se nikad ponovo ne bi dvoumio dal da uzmem NK ili VK... UVEK bi sad uzeo VK jel sam tek sad video koliko to znaci...

Ostaje mi jos moj 756 da preuradim na VK ili da ga zamenim za Leoparda 2x30 isto Vk...
 
Ne znam za koliko moze da se nadje dobar 756 sa crtalom i tockom. I da li leopard 12cola radi lepo kao imt. Idem u sredu za kineza pa bi usput uzeo plug za njega
 
Evo obecanih slika oranja

CAM00137_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


CAM00136_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


CAM00139_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Kako da ustelujem plug da stoji toplink ravno i zadnje poluge?? Koliko kod da na osovini odbrazdim plug prednja brazda puno grabi, jedino rjesenje kada orem jeste da ga primaknem na desnom spaneru i onda ide bez problema, ali toplink ukrivo bas stoji i vec je pokido jedan spaner. Znam da to nije nikakav posao i da se tako ne stela plug zato trazim pomoc od Vas. Traktor je 195cm sirok, unutarnja sirina zadnjih guma..plug je pomaknut maksimalno desno na osovini i tako ore sa Torpedom 48 bez problema s pravim toplinkom jer je uzi traktor.. U pitanju je plug OLT Alkar navodno 12 coli ali je sirina brazde 35 cm. Traktor je MF265...
 
Nazad
Vrh