Plug - osnovna tema

Oko 400e ako nema tocak.

Ja sam skoro kupio 757.20 vk za 500e. Ali je u odlicnom stanju sa dva crtala i tockom.

757.jpg
 
Rotacioni plug FARMAX! Prezentacija u Subotici na danima polja 28.09!
Firma Agrostandard plus iz Novog Sada i Agrosilver iz Subotice su domaćini manifestacije, takođe će biti predstavljeni u radu adapteri za kukuruz ELIBOL & AGROTIGER
Ako ste zainteresovani, javite se putem privatne poruke da Vam prosledim podatke o mestu i vremenu održavanja

[video=youtube_share;GdaoxbgDaqs]https://youtu.be/GdaoxbgDaqs[/video]
 
Nije to dzaba stavljeno taj plug neće u tvrdu zemlju,a izgleda da je baš takva bila kod predhodnog vlasnika
 
Sta znam,nisam kompetentan to da komentarisem sobzirom da sam sa njim uzorao tek koji hektar. Koliko sam primetio sasvim fino je islo u smonici (ali razradjenoj i pravilno obradjivanoj)

 
I ma različite smonice ,mozda je tvoja lakša pa može ići iz snimka se vidi da je zemlja rastresita kod mene sada izvaljuje grudve ko televizor i u takvom rakovica nema sta da trazi ,komšija sa 577 probo i napustio
Sta znam,nisam kompetentan to da komentarisem sobzirom da sam sa njim uzorao tek koji hektar. Koliko sam primetio sasvim fino je islo u smonici (ali razradjenoj i pravilno obradjivanoj)

 
Ovaj snimak je napravljen sredinom avgusta,kada je bila optimalna vlaznost zemljista za oranje.Otuda i ovakav rezultat,a trenutna situacija kod mene je istao kao i kod tebe.Ako ne padne kise uskoro bice veselo.
 
https://imgur.com/a/zeTMJvI Koji je ovo plug deluje jako.

Trebalo bi da nabavim veci plug za 558, trenutno imam imt 755 u koji treba da se ulozi dosta nove daske, nastavak daske.

Gume su 16.9 28, teren je pod nagibom vecina, njiva brdovito. Zemljiste od peskovitog do teskog.

Razmisljao sam o 756 VK, mislim da mu je taman.
 
Gde ti se nalazi ta laka zemlja kada sa rakovicom 60 vuces ovaj plug?


Nema preterano lake zemlje kod mene u potezu Dragobraca,Drenovac,Koricani a najvise zemlje radim u Vuckovici (potez ka Ravnom Gaju) gde je zemlja nesto laksa.
Rajka je "nova" tako da ga fino vuce kada je optimalna vlaznost.Do duse uvek orem trecom sporohodnom i plugovi su nastelovani "u stotu" tako da je i opterecenje na minimumu.
Ali svakkao kao sto sam vec napisao ovaj plug je namenjen za 577 , rajka je samo tu u prelaznom roku :)
 
Nazad
Vrh