Plug - osnovna tema

Nema problema. Standardna FOP rama s vogel&noot pluznim tjelima tipa UN350. OBAVEZNO od opreme uzeti i deflektore uz ovaj plug a ostalo po zelji.
 
Ja sam na jednobraznom IMTu imao tako skoro isto postavljen deflektor i kad sam hteo da orem na 30cm nije mogao,jednostavno previse zemlje i ne moze da je podigne svu preko,nego zagusi. Ako orem do 25cm ore super,cim spustim plug zagusi se od zemlje i pocinje ukopavanje traktora. :osmeh:
 
Ovo sa druge slike i jeste vogelov ili njegova kopija . On nije sirok svugde isto nego je na pocetku uzi pa mu izlazni kraj bezi gore jer ga drugacije ni ne moze montirati ,

Kod nas je zemlja osrednja gornji tereni sa cernozemom nesto laksi za obradu donji tezi nesto kao "polu rit". Uglavnom prilicno je lepljiva kada ima vlage

Nort kako podesen ? Ovde smo naveli vec barem par razlicitih podesavanja
 
Moj je onaj tropet,podesen tako da na pocetku daske do zida bude u ravni sa daskom,zakosen tako da je donji rep najblize dasci,a gornji najudaljeniji od daske i povijen ka napred. Donje pero nebitno da li je postavljeno simetricno sa daskom pluga ili je kraj donjeg pera izdignut da ima lufta da vise zemlje stane izmedju daske i deflektora on gusi,pa gusi.
Najbolje bi radio kao one fabricke izvedbe punih deflektora,de je skoro skroz simetrican sa daskom pluga.
 
IMT ima drugaciju geometriju daske nego leopard i ja na jednobraznjaku imam isti ovakav deflektor postavljen uz samu gornju ivicu daske. Deflektor je pravljen po mjeri za IMT plugove i na plugu je original nosac za takav deflektor i jako fino radi na plitkom i na dubokom oranju.

Ja na vogelu 2x1" nisam dobio nikakve deflektore nit su tad bili u ponudi kao dodatna oprema pa sam i na njega namontirao iste ovakve deflektore na nosace koje sam ja pravio prepravljanjem IMT nosaca. Malo su mi mjere utekle pa se deflektor ne moze spustiti da ide uz gornju ivicu daske ali i ovako mi radi sasvim zadovoljavajuce pa nisam poslije nista dirao. Vogel UN300 daska je jako jako niska i jako puno zemlje "kipi" preko nje tako da tu bilo kakav deflektor jako dolazi do izrazaja posto su vecinom ove "moderne" pluzne daske konstruirane da rade ili s deflektorom ili s pretpluznjakom. Na IMT 754 sam dobio neke rucno radjene, zavarene direkt na dasku i isto su gledali nekud u vis. Nakon prepravke su spusteni dosta nize i puno finije rade. No kad sam na plug namontirao i prednje crtalo vidio sam da mu u mojom zemlji na plicem oranju do vrha daske uopce ne dolazi puno zemlje. Daska radi fantasticno kad ima crtalo a bez crtala previse cupa i bez deflektora je oranje dosta cupavo.

Hocu reci da svaki tip i model daske ne radi jednako u svakoj zemlji i na svakoj dubini rada i nemoguce je preko foruma podesiti plug kod kuce u supi. Meni nije tesko u pol njive izaci iz traktora i podesavati nesto sto vidim da ne valja i sarafam po plugu dok god ne dobijem zadovoljavajuce rezultate.
 
Za moje uvjete i nacin rada su mi se deflektori pokazali kao univerzalno rjesenje za sve probleme. Zaoravao sam svega i svacega s deflektorima na 4-5 razlicitih plugova. Imam pretpluznjake za 756.20 i kako god duboko sam ih podesavao, stopali su u sojistu i vise ih nikad nisam ni montirao. Deflektori na mojem zemljistu odradjuju posao bez greske.

Pretpluznjaci su jako dobra stvar i 90% europskih plugova ih ima u ponudi kao dodatnu opremu a na youtubeu malo koji noviji plug ore bez njih. Pokazali su se super i u velikoj i maloj masi samo ja imam losa iskustva s njima.
 
Zna li neko koje je marke plug sa ovim oznakama (oznake su na poleđini daske):
fotografija0112.jpg
[/IMG]
 
Daj slike cjelog pluga ili makar da si ovaj znak bolje osmirglao da se vidi sta pise, znali bi o cemu se radi. Ovako nema smisla.
 
Zna li neko koje je marke plug sa ovim oznakama (oznake su na poleđini daske):
fotografija0112.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se za duplu sliku slab mi je protok interneta,koči, pa ne znam kad je okačena a kad nije,što se tiče slike pluga nju nemam,znam samo ovo:plug je bio obrtač čovek odsekao leve glave komplet, moj ih otac kupio i ja sam ih sada namontirao na OLT slavonca,rasturio ga i prepakovao (bio je desni sad je levi) završio sam ga ali ga nisam probao, postaviću sliku za neki dan,ali sem ovih oznaka ništa više neznam o njemu.
 
Nemam kabinu samo zaštitni ram tako da moguda biram na koju ću stranu a ako stavim šnir na ceradu mogu i katapult sedište da stavim.
 
Posle probe, doduse u lakoj zemlji, odlucio sam se za kupovinu pluga cije sam slike postavio. Lepo se ponasa, lepo zaorava, lako se vuce. Sta mislite sta je najbolje da uradim sa ovom daskom, cime da je okrpim?:ppozdrav:

 
Iseces taj deo,izbacis parce,ukrojis drugo od lima 5 mm i zavaris.Posluzice neko vreme dok ne zamenis dasku.Ja bih tako,a ti sad kako hoces :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh