Plug - osnovna tema

Imam dvobrazni Imt plug 755 .2 kupljen je bez crtala . Po vama da li da kupim makar jedno crtalo disk, da bar lepu brazdu izvlaci. I jel bolje ravno ili nazubljeno. Ne znam moze li nazubljeno na ovaj model .
 
Ako možeš naći staro ravno tanko. ja imam star ravna tanka cratla, ali imam i dva gotovo nova nazubljen crtala. Ova stara rvna mi ljepše osijecaju barzdu svim uvjetima. Ova nazubljena po mom mišeljnju se predebela
 
Al zna neko cenu za ove fop vogel noot 755.20 i 756.20 ?

Razlika je u zahvatau pluga isti su klirens, rastojanje izmedju glava se razlikuje samo za 1cm.

Razmisljam da ulozim u daske za ovaj moj stari imt 755 i lepo ga prodam dodam para i uzmem plug sa vecim klirensom ove fop vogel.

Ovde u rasinskom okrugu je ponuda polovnjaka katastrofa i ako ima nesto cene ga skoro kao nov. 756 polovan sa 600 na 650e :haha:
 
Jel ima neko Huard plug obrtač , pojačana izvedba da ga nešto pitam u vezi okretnog mehanizma ? Neznam dali je Kuhn zadržao taj sistem .
kad je ovakav sistem okretne osovine , posudio ga od druga i kačilo na donju poteznicu a nismo primijetili pa otkinuo ovaj poklopac na okretnoj osovini i ispalo sve iznutra (polumjeseci osigurači šta već ) , zaorano . Sad mi uopšte nije jasno kakav je sistem unutra osiguranja . Još kad bi neko imao katalog ili sliku okretne osovine kao ova bio bi mu zahvalan

other__huard_tr_65t_3_schar_2011_1_lgw.jpg
 
Al zna neko cenu za ove fop vogel noot 755.20 i 756.20 ?

Razlika je u zahvatau pluga isti su klirens, rastojanje izmedju glava se razlikuje samo za 1cm.

Razmisljam da ulozim u daske za ovaj moj stari imt 755 i lepo ga prodam dodam para i uzmem plug sa vecim klirensom ove fop vogel.

Ovde u rasinskom okrugu je ponuda polovnjaka katastrofa i ako ima nesto cene ga skoro kao nov. 756 polovan sa 600 na 650e :haha:

Daj tel. za taj 755 mozda napravimo neki posao.
 
Jedno pitanje, razmišljam da uzmem ovaj plug ali na grudi daske je dodata i zavarena gvožđušina... Da li je to potencijalni problem u radu? Daske su navodno ok i to je urađeno da se sačuvaju..?

35i3ucm.png
 
Ako ti je prodavac rekao da je dodata ok, meni sa slike to deluje da samo daska nije izjedna. Nema nikakve veze. Ja sam na 757.2 svasta radio menjao deo daske, dovarivao, sekao pa dodavao i slicno. To sve radi tako sasvim dobro.
 
Bukvalno su dodati flahovi preko postojeće daske i zavareni. Malo me to odbija...
To može samo da bude PLUS, nikako minus...
Te "grudi daske" prvo "stradaju" pri oranju, tj troše se, daska se istanji, i dolaziš u situaciju da moraš menjati celu dasku pluga...
Na nekim plugovima fabrički je predviđena zamena, tako što je taj deo daske montažno-demontažni i promenljiv, zapravo zamenljiv, dok na klasičnim se mora odraditi intervencija u vidu varenja flaha ili nekakve druge prerade, a u cilju popravke daske pluga...
 
To su ulošci daske koji se prave u originalu i imaju rupe za montažu.Samo odseceš kraj daske i montiraš uložak.To je dobra stvar jer daska može biti u lošem stanju a plug će lepo raditi.
 
Evo šta je urađeno sa plugom: Grudi daske su bile potrošene pa su dodati flahovi, a takođe i sa zadnje strane dodat flah na istrošeni plaz. Da li će ovo raditi posao i da li će biti problema prilikom budućeg održavanja pluga?
330zczq.jpg

2h2kpbk.jpg
 
Obrusi malo zavare da ne budu kvrgavi (da lakše klizi zemlja) i samo pići. Nema problema. Ja na svojem također imam na plazove navarene flahove. Ništa od navedenog ne može smetati za dobro oranje, koliko može nestručan orač.
 
Na tim varovima na dasci ce ti lepiti zemlju.Bolje da je samo odsekao dasku i ubacio umetke na srafove.Ti umetci su 1500 din i 4 srafa 200din.
Bas bezveze odrađeno.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh