Plug - osnovna tema

757 sa KV glavama? Je li to original ili si preradio nesto?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 
Kad se vec spominje 757, da li ima neki forumas u blizini Sombora da bi se rastao sa cestitim 757 plugom, obavezno da ima tocak i da je ravan kao strela nek se javi.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Biće pravo čudo da nadješ da je ravan kao strela...

- - - - - - - - - -

Hoćeš...da je nov...

- - - - - - - - - -

Mada ja i moj krivi kad uteram ore samo tako...
 
Preko 600 km sam presao dok nisam sebi pronasao cestit plug 757. Od svih polovnih masina koje sam kupovao, najteze mi je bilo plug pronaci.
 
Zna li neko koji je ovo model Kvernelanda,koliko je tezak i moze li Zetor 7045 raditi sa njim?Zahvat je 2x14",samo je masa pluga problem jer je bas ogroman.
9e1bca0b4c50a00ee78068bf9c2bc049.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Za moj plug ravnjak FOP 610-10 (msl) razmak izmedju greda je 25cm gde mogu da nadjem raonike sa klinom a da su dobrog kvaliteta?
 
Zombie to je model F120 i on je u varijanti 2+1. Mi smo ga imali pre 7-8 godina. Mislim da ga tvoj zetor moze nositi.
 
Hvala Paore!Ovaj nema treci par glava,dakle sad je dvobrazd.Ima posla na njemu,nema jedan lemes i jedan plaz te ima pukotina na varovima no nije kriv kako sam mogao da vidim,sve bih mogao povariti bazicnom elektrodo.Vrijedi li ovakav 500 eura?
cd5a5d173f1dc15a006faed04a8445da.jpg
c3aed807b4cab3e379a70cd276541f1d.jpg
b3d0b9afc4e371684ec5719a06c15429.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Zombie, te novce svakako vredi. Mada je moje misljenje da je negde kriv cim su varovi popustili. Takvi kod nas idu i do 2000e u dobrom stanju.
 
Samo ojacavaj ako mozes varove i cepaj. Kod nas jedan kupio nekog hovarda ili kako vec u slicnom stanju pa ga je vario i ojacavao varove nekim debelim plocama i nema Problema sa pucanjem a godisnje izore oko 50h... E sad ako u uvijen to je drugo...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Koji je to tip daske na ovom Kvernelandu? Te daske su nekako dugačke ,kod nas to ne bi radilo nikako,za koji tip zemljišta su one namenjene?
 
Poslednja izmena:
takve daske ja na lemkenu imam i kada plug ima pretpluznjake solidno zaorava, te daske se dosta lakse vuku od "obicnih", barem je moje iskustvo tako na lemkenu, btw. ako nema pretpluznjake ili povišenja (deflektore) ta daska ne moze nista onda zaorat ..
 
Odustao sam od njeg posle komentara da ne moze nista zaorati.Ako onako ogroman plug ne moze nista da zaore,jbga onda...

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Zombie, nađi mi plug koji bez pretplužnjaka ili deflektora može zaorati kukuruzovinu...

Kverneland stariji modeli su rađeni u dobu kad se sve s njiva kupilo tako da su niski i pošto nije bilo razbacane mase po njivama, pretplužnjaci su mogli solidno odrađivati posao. sad kad prođe kombajn 8+redi kroz kukuruz jasno da će nizak plug tu imati gadne probleme da zaore masu kako treba...
 
To zivo zaoravanje je sviranje k...naravno da vecina tako radi jer se radi jedna operacija.manje. Najbolji recept je tanjiranje cim se skine kukuruz pa onda oranje posle izvesnog vremena. Tada u toj zaoranoj masi nema toliko supljina i pospesuje se ubrzano razlaganje ostataka. Cak je dobro baciti i vestak pre tanjiranja kako bi se kukuruzna masa sto pre pocela razlagati. Takp da plugu u tom slucaju nije bitan klirens jer ce ro sve fino progutati....
 
Kod ravnjaka tanjiramo u pravcu oranja a kako to izgleda kod obrtatča?

Pa s pravom tanjuračom i pravim plugom nije bitno. Kolega je sa zmajem 142 vršio kukuruze 2. pun varijator i vršio je njive u smijeru oranja. Doslovce je kombajnom pravio slogove na njivi kako će orati. Iako je palio kukuruzovinu, znalo je biti problema s IMT 757 plugom kad je vršio "normalno" a kad je kretao od jaraka prema sredini sloga, nikad problema.


A Galicije, s tobom se u potpunosti slažem, plitko unošenje gnojiva dal stajskog dal umjetnog i zatim oranje ali nema se vremena ni za oranje kako treba a kamo li za dodatnu obradu ispred pluga. Mi smo godinama malčirali sve naše njive, uživancija kasnije orati samo nema se uvijek vremena.
 
Odustao sam od njeg posle komentara da ne moze nista zaorati.Ako onako ogroman plug ne moze nista da zaore,jbga onda...

Sent from my A6 using Tapatalk

Imao sam takav plug, to jest, radna tijela i piramida su bili isti, moj nije imao zaštitu od kamenja. Plug se nevjerojatno lako vuče, i odlično je zaoravao, s tim da je moj imao male pretplužnjake, a ovaj ima baš ove velike namijenjene za kukuruzovinu. Tvoj traktor ga sigurno može vuči i nositi, ta njegova težina mu je i jedna od prednosti, puno bolje se u brazdi ponaša težak plug od lakšeg. No, ovaj primjerak bih ja zaobišao, čim je okretač varen, bježi od njega, to nikad više neće orati kako treba. Drugi problem su ove lisnate opruge na njemu, dobre su za kamenito područje, ali negdje sam pročitao da su problem u tvrdom zemljištu, radna tijela bezveze iskaču iz zemlje, i to nije to. Dodatne opruge se mogu kupiti i ugraditi, ali mislim da ne griješim ako kažem da su vjerojatno papreno skupe...
 
Nazad
Vrh