Plug - osnovna tema

Zna li neko koje marke ovaj plug.
Neni lici na Rabewerk.
I ako moze neko da mj objasni ovo mehanicko okretanje, da li se rucka vuce ili gura, ili i iedno i drugo?
Uzeo bih ga za oranje baste, da nemam razore. A planiram ga vuci sa 577, 40 ari godisnje.
imag
free photo hosting[/QUOTZ Zaboravi na njega ja sam ga kačio proletos da probam , neće u zemlju, vuče u stranu...
 
gde bi mogao da se nadje plug 2 brazde obrtac al da bude za traktor od 45ks gledao sam oglase trazio,samo se veliki plugovi nude.mozda ima neko da uvozi neke polovne al nemogu da nadjem nista..pa ako ima neko neki link bio bih mu zahvalan da okaci
 
Poslednja izmena:
greska ispravljena https://www.youtube.com/watch?v=ocbFEw7wsLw naisao sam na ovaj snimak ako ga ferguson vuce kinez bi se igrao s njim samo sto ih je tesko naci da neko prodaje.a i sistem bi se trebao doraditi da se lepo prevrne a ne da moras izaci da ga poguras na kraju :)

Ovo oranja vidjelo nije a i vidi se da pri okretanju kamerman pomaze rukom...

Imam jednobrazni okretac na kojem su brazde pod 90° i opet nekad zna sacica zemlje zajebati stvar da se plug ne moze dovoljno okrenuti da se mehanizam zabravi. Ako vec kupujes okretaca, svakako gledaj hidraulicni, s mehanickim ces raditi dva dana ok i treci dan moze biti bas onaj kad ce zemlja lijepiti za daske i svako okretanje izlazi napolje i okreci... Taj te dan unazadi i fizicki i psihicki ;)
 
sto sam nasao da ima novi da se kupe sve su za traktore 80ks tako da to ne vredi...a manje nisam nasao sem ovako nesto starije...
 
Imam ja mali obrtac 2x10" marke Eberhardt,vucem ga sa fergom,mehanicko okretanje.Nikad se nije desilo da ne moze da se okrene a orano je i blato sa njim.Potrazi snimke na Youtube "oranje janjari" mislim da ima par mojih snimaka.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh