Plug - osnovna tema

mirko015@ jel moze daska da se skrati dole kod raonika i da se izbuse nove rupe jel bi to promenilo nesto, bila bi niza malo
Ma dasku mozes da kratis gde hoces.Preciznije kao sto si reko mora da se skrati oko 5-6cm dole do raonika malo ukoso tako da deo daske gde ide onaj rep malo padne dole i da se skrati na pocetku tamo gde se ubacuje umetak kad se pojede i da se cela daska pomeri ka napred da spiralni deo daske gde ide rep ne bude daleko i da moze da vrsi svoju funkciju a to je da bolje prevrce zemlju.
 
Evo slika kako to izgleda,Lemind sa prekrojenim daskama,samo sto sam morao plug u plavo i drugacije srafljenje raonika da bi ga prodao rumunima.
Ovo radi posao odlicno.Probao da orem,daleko lepse pakovanje brazdi,laksa vuca.Po zelji mogu deflektori a rep daske ostaje isti.
4lhjja.jpg

j7gf9d.jpg


- - - - - - - - - -

Ja sad ugradjujem druge glave da bi dobio na klirensu,inace sa orginal glavama to nije moguce.
 
Vec sam napisao ranije bice 67-68cm jer Leopard glava ima mogucnost visljeg srafljenja noge,kao i IMT glava a Lemindova je nasadjena tako do kraja da nema mrdanja i korekcije.
 
Dobro si ti nju okratio čini mi se sa prednje strane, rekao bih po položaju rupa u odnosu na ove dve gore prazne a i nema starih rupa znaači da si i njih odseko skroz a to je rekao bih preko 20 cm u donjem delu?
a reci mi jesi li kratio malo i ovaj deo gde zemlja izlazi ispod ovog repa? tu mi deluje kao da si malo poravnao
 
Mislim da je kolega Dukej kačio kolegine slike pluga sa skraćenim daskama, ispravite me ako grešim...
 
Ma dasku mozes da kratis gde hoces.Preciznije kao sto si reko mora da se skrati oko 5-6cm dole do raonika malo ukoso tako da deo daske gde ide onaj rep malo padne dole i da se skrati na pocetku tamo gde se ubacuje umetak kad se pojede i da se cela daska pomeri ka napred da spiralni deo daske gde ide rep ne bude daleko i da moze da vrsi svoju funkciju a to je da bolje prevrce zemlju.

Mirko evo kako su kod mene skracene daske. Plug se lakse vuce i za sobom ostavlja usitnjeniju zemlju.


5s6c.jpg
 
Recite mi molim Vas da li postoje razlike u predpluznicima sem u ceni? Hudjik je 9100din (po komadu za 757.2) plamem mgm 6500 čantavirski je izmedju negde. Kaže prodavacica (pisto imaju samo hudjikove) da su dosta bolji od cantavirski, imaju bolji ugao. Ja nemam iskustva sa predpluznicima, nisam ih kupovao do sada, pa ako neko zna...
 
Nazad
Vrh