Plug - osnovna tema

Treba da namestiš zahvat prve brazde,gde ti vuče traktor u orano ili ne orano?
 
Ma bas i nemora Bojceticu. Ja sam zaista nekad mislio da je Kverneland tu nenadjebiv, ali ocito da tih godina nismo imali nepovoljne uslove i ocito da sam pogresio u proceni. Jeste on kvaliteta i da ore odlicno, ali ga muce zetveni ostatvi kad su malo losiji uslovi. Zaorava, nije da nezaorava, ali ima koji to rade bolje. Narocito sam prijatno iznenadjen Potingerom koji radio savrseno u svim uslovima.
Tacno je da svi plugovi mogu da se nasteluju da lepo rade, ali kad su extremno losi uslovi onda nisu bas svi tako dobri.
Ja sam zaista pogresio u proceni, ali ruku na srce mene je moj Kverneland dosta dobro sluzio, cak sta vise odlicno, ali ove nove koji su stigle bas i ne, muku muce sa zaoravanjem. Sta je po sredi ne znam, ali da imaju problem imaju.

Kad si nekad imao kverneland,a sad neki drugi,da li si tada radio sa manjim kombajnom a sad sa većim?
Pitam iz razloga što sad iza nekog leksikona sa osam i više redi adapterom,a ako je sečka na repu ugašena,moš ga jebat a ne zaorati koliko tu mase ima, par puta sam balirao kurzovinu bez skupljanja iza tih kombajna, pa tu bude bala čudo,za loženje puno čokanja...
 
Snimi video zapis, jos bolje neka neko vozi a neko drugi snima od nazad. Tako cemo ti znati bolje pomoci.


@biber99
Maticev plug je Kuhn 123 sa kukuruznim predpluznjacima. Zaorava krmacu bez da strucne. Maxxum 125 je prava mera za taj plugic.
 
Sve pominjete a ne pominjete nešto što je po meni najvažnije za dobro zaoravanje i vidim uopšte se ovde niko ne dotiče toga . Mislim da su za dobro zaoravanje kukuruzovine najvažnija dobra crtala na svakoj brazdi . Crtala broj jedan i deflektori broj 2.
 
Kod mene ove godine gde je bio kukuruz 8+ t/kj i kada idem po otkosu hteo je malo da gura masu pa onda tako busen prevrne u brazdu i tu je ostajalo malo da viri. Čim okrenem u sledeći prohod gde nema toliko mase mnogo bolje. Kukuruze radio capello 5 redi, sečka na repu kombajna isključena...
 
Kod mene je ove godine kukuruz bio 8.5t po jutru Vogel sve savladao bez nekih muka na otkosu je hteo malo da nakupi ali kad prevrne ostane malo na povrsini veci deo te gomile uspe da zaore,kada se pogleda na tabli od 8.5j to sto viri je zanemarljivo sobzirom koliko je velika masa bila,kukuruz je krunio Claas Dominator 98 petoredni adapter

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Snimi video zapis, jos bolje neka neko vozi a neko drugi snima od nazad. Tako cemo ti znati bolje pomoci.


@biber99
Maticev plug je Kuhn 123 sa kukuruznim predpluznjacima. Zaorava krmacu bez da strucne. Maxxum 125 je prava mera za taj plugic.

To ti i kazem zverka i jedno i drugo samo gas i ne okreci se
 
I kod mene je radio Claas 98 sa 5 rednim adapterom ali je razlika u tome što su mi zapalili kukuruzovinište pa nisam ništa imao da zaorem na žalost a nisam imao vremena da odem i istanjiram.Kada je masa dobro usitnjena i kada bar malo pokisne da se zalepi za zemlju može da se zaore bez problema.
 
Orem 30cm,koji su tvoji?
plug-033.jpg

Evo obecanih slika :
plug-031.jpg
plug-030.jpg
 
Kod mene Ursus 904 ali sa turbom vuce 3x14 u svim uslovima, uz i niz brdo cetvrtom sporom. Zemlja nije teska, nema SMONICE. Za obican 904 bih ti preporucio 2x14 ako ti je zemlja teza.

Da li je turbo naknadno ugradjen,ili vec fabricki takav?Naime i ja koristim Ursus 904 sa 3x14 plugom ali tesko vuce uzbrdo,treba vratiti u 3.sporu,pa razmisljam da ugradim turbo.
 
Nazad
Vrh