Plug - osnovna tema

Da sam na tvom mestu uzeo bih onaj polovni Vogel za 500e. Ako ništa drugo bar ima krštena mesta za pretplužnjake...
 
U velikom sam razmišljanju, mozak je počeo ključati, riješio sam do ljeta kupiti plug a krenuo sam sa razmišljanjem ili polovan jeftin ili nov. Na novom možda bude i podsticaj ali to nije presudno možda kupim nov i bez podsticaja.
 
Ja sam misljenja da taj novi imt vogel ne vredi te pare.Klasicna IMT sasija sa vogel glavama 1200e.Da je to neki stelujuci zahvat pa hajde.Kupi onog vogela za 500e i teraj kao covek.Ili nadji 756.25 sa kvederland glavama i da te glava ne boli.I ta stara IMT sasija ako nije varena itd sigurno je bolja od te nove nazovi vogelove sasije.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
што каже зелени.....исто тако некако мислим.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Evo jednog FOP 12 coli 425e.


Ovo se o FOP ni očesalo nije... Ovo je neka pravo loša kopija "nečega". Ram podsjeća na IMT a glave su pitaj boga s čega...

Kažem da ne zn što kod vas sad radr, proizvode i prodaju ja samo znam što ja imam u dvorištu i da je to "V&N Agrosrb" Novi Bečej. Da je to nekadašnja FOP šasija s boljom osovinom i pametnije odrađenom ručkom za podešavanje s posebnim "nogama" (nije ni niski ni visoki ali ide prema visokom ako uspoređujemo s običnim IMT plugovima ovog zahvata) te s original V&N PERMANIT plužnim glavama.

Ako oni sad sami prave daske od materijala kao što su rađene donedavno u FOP-u Novi Bečej po meni taj plug ne vrijedi novce koje za njega traže.

Onaj polovan Vogel neka je niži, neka je stariji tip makar ima wy350 daske koje NISU za oranja dublja od 25cm u pravoj zemlji. Ono sa snimka je zemlja koja se runi i ne pravi otpor u okretanju kao žuta zemlja tako da 30cm s wx350 nema šanse da kvalitetno odradi wy400 zna biti problema pri 30cm ako je zemlja pravo masna i nije gornji sloj gruberan ili tanjuran (npr. preoravanje ledine ili friško obranog kukuruzišta na masnoj zemlji).

Stalno spominjem masniju zemlju iz razloga što ona pri većoj dubini rada ne "kipi" preko daske nego sva zemlja prolazi ispod daske i deflektora a to je velika razlika u stvaranju otpora.
 
To je ono čega se bojim na polovnom vogelu da neće moći orati 30 dubine sa ovim daskama a dali može 30 orati 756.2 vogel not agrosrb Novi Bečej.
 
Nije baš tako ovaj moj prepravljeni Batuje nemože u klasurištu dalje od 25 jednostavno neide dublje sa novim lemešima.

- - - - - - - - - -

Bobo pa ovakav je i sad ovaj Bečejski vogel.
 
To jeste, u pravu je Bobo za ovaj gore fop plug, sad sam malo bolje pogledao nije isti kao ovaj sad Vogel Bečejski kao da ga je neko pakovao malo IMT malo nešto drugo.
 
To je ono čega se bojim na polovnom vogelu da neće moći orati 30 dubine sa ovim daskama a dali može 30 orati 756.2 vogel not agrosrb Novi Bečej.

ma svaki moze orati 30 dubinu..

Može orati on, kao što je kolegin otac zakopčao OLT PTO 2.25 (onaj pomični, voćarski) i spustio ga koliko ide u zemlju pa polomio obadvije daske od otpora zemljišta. Može i moj "Vogel" na 30cm dubine ali tu na deflektore dolazi JAKO PUNO zemlje i onda oni ne mogu dobro odraditi ono za što su projektirani pa ljudi u neznanju serendaju da deflektori "guše" pa ih skidaju s plugova i onda se dobiju cirkusi po njivama gdje više kukuruzovine vani nego pod zemljom i pričaju "bolje nije moglo", tješe se "zima će to odraditi" i kad na proljeće pripremaju drljačama se izvlači na uvratine sva nezaorana kukuruzovina i ostavlja na putu ili se prevuče na tuđu njivu. Ovo znam iz prve ruke jer međašim s takvim "pametnjakovićima".

Video što je "nikola inđija" postavio je nerealan da bi se moglo pričati da će taj tip daske na svakom tipu zemljišta orati na 30cm dubine. NEĆE i kod njega na videu se vidi da ne zaorava sve biljnu masu a i ono što zaore unatoč pretplužnjacima ostaje relativno plitko. Ova zemlja se rasipa i "kipi" preko daski kao neka pjeskulja ja u takvoj "zemlji" ne bih znao ni raditi.

Lagao bih kad bih rekao da bilo koji 2x12" plug može KVALITETNO poorati na 30cm dubine a kamo li vogel s malim, uvrnutim glavama za pliće oranje.

U pjeskovitoj zemlji kao s Nikolinog snimka ore svaki plug dobro, tu nema neke velike mudrosti...
 
Vidio sam plug i nisam pazario, plug je dobar samo je 14 i 16 cili, preveliki za moj traktor, daske su wy 350 i po meni su previše uvrnute i niske na krajevima što bi možda pravilo problem na dubljem oranju.
 
Malo ponove

IMG-20190114-121654.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Vidio sam plug i nisam pazario, plug je dobar samo je 14 i 16 cili, preveliki za moj traktor, daske su wy 350 i po meni su previše uvrnute i niske na krajevima što bi možda pravilo problem na dubljem oranju.

Upravo o tome pričam, wy daska nije za duboko oranje u masnijoj zemlji. U zemlji koja se rasipa može wy400 još nešto i napraviti dok wy350 nije za doboko oranje. Ako imaju pretplužnjaci na plugu oni odvade dio zemlje ali i dalje to završava u brazdi pa dal olakšavaju okretanje uz bolje zaoravanje krša, ne znam. Wy350 je niska daska do 25cm dubine max ništa preko toga...

Iskreno, što mislite postići s oranjem na 30cm dubine s 12" plugom?
 
Ja za plasenike moram uzorati minimalno 30cm doduše imam i jednobrac Slavonac koji sam preradio na rešetkastu dasku, on može da ore i 35 cm uz savršeno zaoravanje biljni ostataka, a kako se ponašaju daske UN300 na Vogel Not Agrosrb N. Bečej na dubini 30 cm. Meni jedino preostaje taj Bečejski plug ili Leopard i Ris iz Dubice. Neznam dali se može naručiti u Bečeju 756.2 ali sa daskama UN 350 koja je propisana do 30 cm dubine.
 
Ja za plasenike moram uzorati minimalno 30cm doduše imam i jednobrac Slavonac koji sam preradio na rešetkastu dasku, on može da ore i 35 cm uz savršeno zaoravanje biljni ostataka, a kako se ponašaju daske UN300 na Vogel Not Agrosrb N. Bečej na dubini 30 cm. Meni jedino preostaje taj Bečejski plug ili Leopard i Ris iz Dubice. Neznam dali se može naručiti u Bečeju 756.2 ali sa daskama UN 350 koja je propisana do 30 cm dubine.
Preostaje ti i IMT 756.25
Ovde sam ga vukao kao varijantu 2x35 jer je plug imao problema (druga neka prica), ali ipak mozes videti koje su mu mogucnosti zaoravanja na dubini od nekih 32-33cm. Na 45oj sekundi videa sam malo poplicio, sto se i vidi, i bilo je oko 28-30cm.
 
Nazad
Vrh