Plug - osnovna tema

Moj dobar poznanik IDENTICAN takav plug u ravnici vuce s 577 stare tipe bez prednje vuce. Radi s njim vec 10 godina sigurno ako ne i vise. ODLICAN plug.
 
Da,to je sigurnosni sistem,jedino mi nije jasno kako tacno funkcionise,kako se pluzno tijelo podigne kad zapne.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Kad ga odes pogledati sve ce ti biti jasno. Ima plug zglobove oko kojih se pluzna tjela izmicu preprekama. Pritisak u amortizeru se podesava hidraulikom traktora vrlo jednostavno tako da nema greske.

Samo, budi svjestan da je plug JAKO tezak. 577 ga nosi sa svim prednjim tegovima i vozi se cestom kao po jajima al kad udje u njivu, plug fantasticno radi.
 
Vidi se da je nenormalno masivno konstruisan, otići ću ovih dana da ga pogledam, u gužvi sam jer počinjem da vozim stajsko djubrivo. Mislim da bio Zetor mogao da ga nosi, ipak je duplak. Rotodrljaču Falc od 2.5m nosi bez problema a ona je teška 1150kg po podacima iz kataloga, doduše ona se nosi uz sami traktor dok je ovaj plug jako dugačak. Znaš li možda koji je ovo tačno model OTT, da potražim podatke na netu?
 
Gde se mogu pronaci delovi za plugove,novi polovni. U pitanju je vrat ili kozlac pluga vogel s1050. Ovi dobavljaci sto prodaju vogele niko nista ne javlja. Samo vicu fabrika vogel ne radi.

Nada poslednja umire.
 
Gde se mogu pronaci delovi za plugove,novi polovni. U pitanju je vrat ili kozlac pluga vogel s1050. Ovi dobavljaci sto prodaju vogele niko nista ne javlja. Samo vicu fabrika vogel ne radi.

Nada poslednja umire.

Strpi se malo. AMAZONE je kupio Vogel tvornicu u Madjarskoj i krece se dalje s proizvodnjom prikljucaka i djelova za iste...
 
Mislim da mu je to prevelik zalogaj. ja leoparda 3x14" vucem sa 110ks traktorom taman ni pre jak ni pre slab al 558 i dvobrazni, ne znam bas. Jedino da uzmes s "kockastim" ramom, njega po potrebi mozes suziti na 12".
 
Koliko ja znam da leopard i tzv. "leskovacki" nisu isti plugovi...

Ujak ima 558 i 756VK i trosi manje ili jednako goriva po jutru oranja kao 539 sa 755 plugom ali ujak ima svu zemlju u ravnici, jednu njivu radi sto je na uzduznom nagibu i nikad ju nije mogao lijepo poorati ni s 539 ni s 558. Zadnjih 10 godina placa covjeka sa 100ks traktorom i trobraznim plugom da mu tu njivu poore.

Mislim i dalje da je za 558 2x14" velik zalogaj... Ne poznam terene po Srbiji pa se ravnam prema onom sto znam.
 
Poslednja izmena:
može se to povući, al kada je traktor nov, onda sve ide lijepo i kada su idealni uvjeti, al zadnjih godina su uvjeti sve lošiji i lošiji, a na 560 da orem 3 sporom, to nije posao, ovako ga tjeram 1 brzom sa 1800-1900 obrtaja, i to odlično radi
 
Nazad
Vrh