Plug - osnovna tema

Kolega ne orem i ne razumem se preterano u plugove ali sam u par navrata razgovaorao sa momcima iz AP onako bez veze i ne zvanicno sto se kaze i kazu ljudi da nisu imali nekih nenormalnih situacija sa tim plugovima i da opravdavaju taj novac.
Nije neka pomoc pri odabiru ali cisto da napisem jer nisi imali ljudi nekog razloga da lazu.
 
Sta ce ti transportni tocak?To je malo opterecenje za traktor od 100ks

Radno transportni tocak je vise odbacen od pluga nego sto je samo radni, pa cak i on zna da gusi u suncokretistu koje nije tarupano. Drugar ima 4 glave lemken pa mi je ispricao sta mu je donekle mana pluga.Takodje ako bi nekada se dokupila 4 glava nebi to bilo lose imati ga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakav je plug vogel noot 1020......? Loše daske i plazovi....... Ili je bolje uzeti olt 3x14 na kojemu se ništa netreba raditi.....?
 
Cemu sluze ove 2 stvarcice sa prve slike sto sam dobio uz plug?

Da li sam dobro nastelovao deflektor?

https://imgur.com/a/wnoHc9K

Milsim da sam skapirao cemu sluzi, spaja grudi daske i dasku na mestu gde se srafi nosac deflektora.
 
Poslednja izmena:
Greskom zakacen plug za Armu,trebalo bi da ga vuce Rajka 65 al me strah da ga ne pokida...:bravo:
k2mgph.jpg
[/IMG]
23mmtc6.jpg
[/IMG]
 
Hvala Grunte,ajde slikaj ono gde uspricas benzin,prekljuce mi blokirao tocak na 892,mislio sam da ce otkinuti poluosovinu
 
Cena lemkena? Svaka cast za izbor,pravi plug

- - - - - - - - - -

Ima li neko iskustva sa ovim plugovima?Za dve nedelje ce doci ovi iz Agrostandarda do mene i donece plug malo da probamo
awqbt.png
 
Шта мислите колико може да утиче на орање ако на превртачу нису све главе условно речено једнаке,једнако наштеловане разлика је од 0,6мм до 10мм...Гледано водоравно плуг и главе,постоје шпанери за штеловање глава па да видим са вама дали може то да буде проблем?
 
Ставио сам нове раонике и показала се разлика на неким главама...управо сам их наштеловао да су све једнаке,Шпиц раоника је доста ка земљи па сам их вратио горе да не (боде и дере њемљу)него да подсеца....:ppozdrav:
 
Pitanje za kolege.Vogel l950 visina 80 cm,izmedju glava 95 cm,jel pristojan plug za oranje teze zemlje?
 
Zar nije ta "L" varijanta sa najslabijom gredom? Nemam iskustva sa teškom zemljom, ali mislim da bi bio bolji neki LM, M, ili već kako idu te oznake...
 
Pitanje za kolege.Vogel l950 visina 80 cm,izmedju glava 95 cm,jel pristojan plug za oranje teze zemlje?

To je LM verzija, bolje gledaj M seriju 1020 gde je razmak između glava 102cm a još bolje 1050 gde je 105cm a klirens je isto 80cm, svaki santimetar je bitan kod pluga što se tiče visine i razmaka zbog žetvenih ostataka a cenovno nije velika razlika i možeš orati i teža zemljišta.
 
Hvala na savetima kolege.Ovaj bi bio povoljan,ali moram pogledati u oglasima M verziju.
 
Aj' kad smo već kod Vogela :osmeh: , je l' neko okretao kolenastu na M verziji, da koleno bude sa leve strane? Da li se izbegne gušenje kod prvog pretplužnjaka u tom slučaju? Ja nameravam da to uradim, al reko' da prvo pitam, da ne sečem džabe ušku toplinga kolenaste na kupi ako nema nekog većeg efekta...
 
Nazad
Vrh