Fungicidi u strnim žitaricama

ja sam tretirao sofru jednom falkonom.dve parcele od mene prijatej isto sofru nije tretirao.pre nego ja prskao bile su nam jednake a posle prskanja par dana moja pocela da propada bas drasticno od septroije a njegova malo zakacena,zelena kao da su 5 tretmana radjena.ispada da ako spore postoje a tretman zakasni kao reakcija na preparat bolest ubrzava,drugo objasnjenje nemam
Iz kog razloga je njegova losija i pored tretmana fungicidom od tvoje netretirane?#
#
Imam moder na oko ha i po i mogu reci da je vrhunski zdrava bas kao i faustus,radjena dva tretmana:ppozdrav:

A i mene bi zanimala ta razlika tretirane i netretirane psenice...
 
Da li bolest ubrzava ili se samo brze ispoljava,pricano je ovde da obolela psenica nakon tretmana fungicidom pozuti tj ispolji bolest maximalno na videlo....
Bilo bi lepo da struka da odgovor na ovo pitanje?
 
Za pepelnicu je vrhunski, za ostalo nemam komentar. Po ogledima nekada bude bolji jedan nekada drugi, zavisi od napada bolesti i godine.
 
1l pakovanje pakuje Agrosava i dere na ceni, 5l pakuje druga firma (ne znam tacno ko) i cena je niza za 10-15%. Slicno je za Fastac koji kod nas je najskuplji u celoj evropi verovatno.
 
Jel radio neko prošle godine sa Priaxorom,kakva su iskustva?
Radio sam ja usluzno jecam,odradio zastitu super ali je caka bila sto je tretman radjen kada je vec jecam bio uveliko u klasu i jako je dugo ostao zelen a s obzirom kako su dosle kise skinut je sa desetkovanim prinosom,jedna parcela sto je bila skinuta pre kisa sa vlagom 16% je bio izvaredan prinos.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Jel radio neko prošle godine sa Priaxorom,kakva su iskustva?

Radio sam ja jecam kombinacija amistar opti litra i pol (radi ramularije) i priaxor litra. U jecmu odlicno sredstvo u fazi kada osje izlazi. U vrsenju stabljika zelena prinos ekstra. U zitu ga nemoj koristiti jer nema efekta tako dobrog.

- - - - - - - - - -

Ovdje ga jos nema ja bi ga koristio al petolitreno pakiranje jer je litreno preskupo. Imas aktivnu materiju koja pruza odlicnu zastitu od spetorie. Ukoliko nemas septorie mozes ici i drugim sredstvima. Al kod nas je zna biti u proljece. Znaci to pricam za falcon forte. Koliko je litra njega kod vas?
 
Nazad
Vrh