Fungicidi u strnim žitaricama

Ja sam prošle godine radio I zaštitu sa Falkonom, II (zastavičar) sa Zantarom, i one što imam da kažem za ovu kombinaciju je da nema bolje... Prinos je to i kazao 8,5 t/ha, sorta Nonius.
 
Radio sam ja jecam kombinacija amistar opti litra i pol (radi ramularije) i priaxor litra. U jecmu odlicno sredstvo u fazi kada osje izlazi. U vrsenju stabljika zelena prinos ekstra. U zitu ga nemoj koristiti jer nema efekta tako dobrog.

- - - - - - - - - -

Ovdje ga jos nema ja bi ga koristio al petolitreno pakiranje jer je litreno preskupo. Imas aktivnu materiju koja pruza odlicnu zastitu od spetorie. Ukoliko nemas septorie mozes ici i drugim sredstvima. Al kod nas je zna biti u proljece. Znaci to pricam za falcon forte. Koliko je litra njega kod vas?
Falcon forte još nema u srbiji. Inače je doza 0,7 l/ha . Vi imate i Ascra XPro ...ali nemate toliko generičkih proizvoda ...



Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Dragane,jel dovoljna doza 0.7 za Falcon forte. Ja cu odraditi jedan deo psenice sa njim prvi put,mada po am moze i u klasu da se radi.
 
Dovoljna je... Kako si došao do F Fortea? Koliko ja znam nema ga još u srbiji bar dok tebukonazol još ima dozvolu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sve je povoljnije nego ovde,samo sa vecom kolicinom tesko se predje granica.
 
Obično sa prvin tretmanom idem Decis a sa drugim fungicidnim tretmanom Fastak.Odrade posao dobro a koji je bolji nije bitno.Bube nema pa nema, a to i jeste cilj.
 
Falcon forte još nema u srbiji. Inače je doza 0,7 l/ha . Vi imate i Ascra XPro ...ali nemate toliko generičkih proizvoda ...



Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Ascra je izmisljen fungicid za zastavicu ali je problem sto zapadna EU ima rezistenciju ramularije cak i na ascru a ajd znaj jel kod nas rezistentna ramularija ili ne zato idem opti plus priaxor jer opti ramulariju rjesava 100 na 100. Lane sam radio samo mali dio jecma sa ascrom i ramularije nnije bili ali ramularije nije bilo opcenito u nasem dijelu da bi rekao rezistentna je ili ne.... a nakon 2014. Ciji mi se ne bih se igrao zbig ramularije.....
Znaci ascra zito ivo ostalo jecam. T1 jeninace kod nas malo losijenrjesen nego na zapadu zbog septorie ali je nije bilo jos toliko da je zabrinjavajuce
 
Nazad
Vrh