Fungicidi u strnim žitaricama

ja sam uzeo amistar za drugo prskanje,meni se poslednje dve godine extra pokazao.ja pocinjem da prskam kad isklasa oko 50%. kod Amistara je dobro sto produzava vreme nalivanja zrna za par dana( stay green efekat) i provereno tvrdim da je i veci hektolitar.
Kolega koju dozu Amistara extra stavljaš po hektaru ? I jaću ove godine zaštitu klasa raditi sa Amistarom, na upuctvu piše od 0,5-0,75lit/h .
 
Lepo.Prskao sam Zvezdanu njime i nakon par dana sva požutela od gore i izgledala tako da ti srce stane kada pogledaš.Član Goran G je prskao sa njim i imao iste simptome a postavljao je i sliku.
 
Da malo pojasnim u vezi Amistera,to sto je pozutelo je reakcija bolesti na preparat,znaci radi posao i napada bolest,to sto je zuto je bolest koja se nije videla golim okom,isto kad i covek krene da uzima lekove prvi dan je zlo posto se infekcija "brani",sledeci dan popusta.
 
Zastitar iz BASFa mi je rekao da niakako u Osiris ne dodajem bilo koje folijalno djubrivo zbog jakih adjutanata u osisrisu. E sad na sta je mislio kad je rekao na adjutante, da li na pomocna sredsta, nosace u samom fungicidu, ili nesto drugo to mi nije rekao.
 
Cercohem=difenokonazol 150 g/l + propikonazol 150 g/l
0,5L / Ha uz dodavanje okvasivaca, dodao sam 25kg Uree na 440L i to isprskao 1,5 Ha
i moram priznati da su vrhovi psenice oprljeni......e sad sta tu cemu smeta ko ce ga znati
Predhodno prskanje sa herbicidom sam dodavao 50 kg Uree na 440L i to prskao 1,5 Ha nije smetalo psenici
E sad dal fungicid ne podnosii ureu ili okvasivac????ko ce ga znati....
.
:sta: :sta:
 
Ne valja dodavati djubrivo kad su cvetovi otvoreni,bez obzira koji je Fungicid,a i ako do sada nisi opravio da to valja,nece ni to mnogo pomoci.
 
Cercohem=difenokonazol 150 g/l + propikonazol 150 g/l
0,5L / Ha uz dodavanje okvasivaca, dodao sam 25kg Uree na 440L i to isprskao 1,5 Ha
i moram priznati da su vrhovi psenice oprljeni......e sad sta tu cemu smeta ko ce ga znati
Predhodno prskanje sa herbicidom sam dodavao 50 kg Uree na 440L i to prskao 1,5 Ha nije smetalo psenici
E sad dal fungicid ne podnosii ureu ili okvasivac????ko ce ga znati....
.
:sta: :sta:

oporavice se ako bude kiše
 
Nazad
Vrh