Fungicidi u strnim žitaricama

Ja isto mislim da ce Falkon ici za prvi put, osim nesto Zantare za probu. Za drugi se jos dvoumim da li da idem sa Amistarom, ili Duetom.
 
Ceres kita vasina,samo mirise kao Duett...

Vecinom svi imaju "stay green" efekat,samo sto to kod nas slabo znaci zbog klime a i obicno tada vec bude manjak padavina za taj rad...
 
I za Excortu plus kazu da ima stey green ali to samo na papiru. Prosle god sam u cvetu prskao i posto sam tragove ostavio za 15m a prskalicu nisam kupio jer sam cekao konkurs prskao sam ovom od 10m i na par parcela nisam hteo da gazim psenicu nego isao po tragovima tako da je 1/3 njive ostala neoprskana. Svakog dana sam obilazio njivu i nikakve razlike nije bilo izmedju oprskane i neoprskane psenice u boji...
 
Excorta je kopija Duetta tako da ima efekat.

U boji i nema tako razlike,posto je Fusarium bolest klasa,a na vagi ima i te kako,posto ima dosta sturih zrna sa losim H i ima dosta na njivi sto izduva kombajn,a ono zarazeno pa bolest "odspava" u zemlji pa ceka pogodan trenutak za napad i tako udjes u Vrzino kolo,toga je bilo i pre samo sto se palilo pa nije ostajalo nista...aj zdravo.
 
Prafi efekat je da li je bilo razlike u prinosu. Ja ti sa sigurnoscu mogu reci da meni Ceres je uradio odlican posao u psenici. I u repi je bio dobar samo tako.
 
Msm da je kisa vodeci adut ::namigivanje::

Kada oprskas celu njivu sa jednim preparatom ne mozes videti razliku a pola jednog pola drugog pa posebno kosis pa na vagu,eeee ondak kaze mutavi bau bau.
 
@Nikola Ilic
Pa gledaj kada imas 10t/ha i kada se vidi da ovratine posto idu koso, gde nisam zahvatio prskalicom je bilo sturih zrna u klasovima jasno je sta se desilo. Ja ne sporim da original Duett je kvalitetnije sredstvo, ali samo tvrdim da i kinez koji radi za Galeniku je uradio ok posao.
 
Ma jos kada spakuje Agromaket ihhh,kada je vidi bolest sama nestaje....Jel znas da za jedan Fungicid,Herbicid itd treba milioni i milioni eura i 10g rada da se napravi???

Mozda bi imao jos vise,ali...kapiras sta ti govorim.
 
Nazad
Vrh