Fungicidi u strnim žitaricama

Danas uradjena zastita i isproban Cello prvi put,ostali su vec korisceni.Psenica je zadovoljavajuce visine kako se malo kasnilo sa cicocelom.
rc28np.jpg
2j64aq9.jpg
2namjaw.jpg
 
Naravno uvek tako radim sa novim preparatom i obavezno u istu njivu sa starim dobrim,pa da se vidi da li je isplativ ili je samo reklama da se uzmu novci.
 
Kakav je Impact za zaštitu klasa?Imam neku ponudu a daleko je povoljniji od prosara.

- - - - - - - - - -

I u kojoj količini ide na ha.Ovi mi kažu 0.5l na ha a na netu piše negdje 0,5 do 1,2 pa ti sad budi pametan.
 
U impactu je aktivna materija flutriafol, nije za zastitu klasa, a i ako jeste, ja ga ne bih koristio za zastitu klasa. Pre ne bih uopste prskao nego isao sa njim.
Duett ultra je po meni resenje + neki insekticid.
 
Najbolje aktivne materije za zaštitu klasa protiv fuzarioze su iz porodice Triazola ,tebukonazol,epoksikonazol ,ciprokonazol i mozda sam još neki izostavio

P.s. difenokonazol

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam danas oprskao moju pšenicu,moglo je koji dan ranije ali kiša neda.Jedva sam oprao traktor od cveta.U prskalici stavio malo hrane za bube i Acanto plus i ... Šlus.
 
Po meni je dobra kombinacija i tebukonazol + tiofanat metil dobije se Ante plus Galenikin koji kao original ima dosta visoku cenu.
 
Prskao sam pre ovih zadnjih kisa sa osirisom i stvarno kad se sa njim isprska psenica deluje kao da je voskirana, masna. Kakav je kao zastita to ce vreme pokazati, mada ako smo verovali duetu nema razloga da ne verujemo i osirisu.
 
Moguce:osmeh: Preparata ima toliko da je nemoguce popamtiti. Pamtim vise aktivne materije, a brendove ne:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh