Totalni herbicidi

Imas na nekom americkom koledju sumarstva kako se ubija drvece , ne djeluje na svako drvo svaki otrov, u proljece se ubusuje busilicom (5-6mm fi) na nekoliko mjesta u mjesto iznad same zemlje u korijen, malo ukoso dolje i ubrizga mala kolicina totala u nekoliko rupa i to ubija drvo, mene je zanimalo specificno drvo i za to je bio takav postupak u kretanju vegetacije i djelovalo je 100%. Za kiselo nisam probao.
 
Jesi li ga posle zalivanja uljem zapalio? Ja sam tako uradio sa orajom i ne tera nigde ništa...
 
Koji total koristiti u vocnjaku imam sljive 2 godinu parcela je nezgodna za kosenje, koza silazi pod rucnom?
 
Bilo koji. Ja koristim vecinom Bingo Stockton jer je uvek za 20-30din jeftiniji kod mog dobavljaca.
 
Ja koristio prosle godine taifun i bas sam zadovoljan

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Imam jednu njivu koju nisam stigao uzorati, a trava je vec porasla. Kad bih je poprskao totalom, nakon koliko vremena bih mogao da je orem?
 
15ak dana minimum ,ali sto duze to bolje, mada i zavisi od vrste korova i u kojoj je velicini i koliko totala koristis i kakvo je vreme :sjasi:
Najbolje isprskaj pa prati.
Sitna trava pada posle par dana.
 
Oprskao sam jednu njivu sto sam uzeo u arendu(zapustena je od prosle godine) malo pre sa totalom doza je 5% i evo pada kisa proslo je oko sat vremena od prskanja do kise, sta mislite hoce biti efekta?
 
U firmi uvek dobijem po usima kad za total kazem l/ha, mi total uvek radimo u procentima..A moja doza je bila 5l/kj..
 
Ratarska hemija se nikad neradi u procentima, to se samo radi voćarsak kad se ide sa manjom količinom vode, a to je ispod 1000l/ha.
 
Oko vikendice mi se konstantno pojavljuje ambrozija, koja kolicina totala bi je resila, ako bi je uopste i resila.Rec je o komsijskoj zapustenoj parceli od nekih 10-ak ari.

Inace kosim je i palim svake godine, ali mi vise dosadilo.
 
Ja kad prskam ambroziju , sipam 2deci totala u ručni špric , 10-12l vode , dok se ta osuši izadje druga i tako u krug sa njom..
Čini mi se da se ne širi ,ali je uvek na tim mestima ima.
 
Ovo je bas zaraslo, vec angazovana ekipa da raskrci, a vlasnik otisao u Ameriku cuo se sa njim i rekao da nece skorije nazad pa se dogovorili da ja to sredim.Jer ina svega od matorog voca, divljih kupina, gloga, ambrozija i ko zna sta sve jos tu ima.

Ekipa je rekla da ce da raskrci sve, e sad na meni ostaje da necime to isprskam da unistimo te korove posto je bas neugledno, a i smeta ko je alergican.

A posto vlasnika bas briga ja bih tu nesto sto ce da ostavi golu zemlju.
 
Bice gola zemlja posle totala , ali ubrzo ce da izbije nova trava , pogotovo ambrozija.
Mozes da prskas jednom mesecno ,uvedes to kao redovnu aktivnost
 
Nazad
Vrh