Totalni herbicidi

.....da, istina je da malo peni ali ja sam prskao div.sirak rizomski 440 lit/ 5 l totala (kanta)/ uradim oko 1,8 Ha, sav rizomski se osusio( bio je 20-30cm), jedino je ambrozija( koja je velika cca 50cm) zilava sredina jos se zuti i polako se susi ali me ne brine jer ce uskoro tanjiranje pa ce resiti problem
Ili si pogresio u pisanju ili je to slaba doza? Ni tri litre po ha?
 
Bingo kupljen za 330 din.
Napisao sam i ranije sto se tice toga da peni, sipajte bar na 400 l vode 0.1 l d-2 i nestace pena. Evro dizel nije bas pouzdan lek, bolji je loz ulje ili d-2!!!
 
Galenikin glifol ,prošle godine je penio a ove ne.Novi je pakovan 13.06 2016.
 
Ja sam koristio agromarketov total,placen 350lit,je** mu ja sve,posle 2 nedelje,nista se ne menja korovu,nema nikakvog zutila.
 
Ravno 13 dana od kad sam isao sa 4lit po ha sve je bukvalno sprzeno.Kao da je brener prosao preko njive.
 
Ja planiram sa 5l na kj sutra ujutru da prskam... izgleda da preterujem sa dozom....

Kupio sam agrosavin total u kanisterima po 20L
 
U nedelju po najvećem suncu prskao sa galenikinim glifolom u količini od 3l po kj sa dodatkom kojekakvih ostataka matona i koloseuma (malko da zamiriši).
Široki korov klonuo potpuno a sirak već dobro požuteo. Nikada brže nisam video dejstvo.
 
Uvek idemo 5 litara/ha i bude odlično.Bingu treba malo više vremena za delovanje ali uradi posao štogod.
Ove godine prvi put da je prskano po najvećem suncu i učinak je par ekselans.
 
Poslednja izmena:
Ili si pogresio u pisanju ili je to slaba doza? Ni tri litre po ha?
GPS mi slabo radio pa sofer nije bas dobro sastavljao prohode, a u daljini se vidi jedan prohod gde mi je zafalilo sredstva......koje sam pre par dana oprskao

2n87pyf.jpg
 
Koja je poželjna doza totala za kereće grožđe i tatulu?Za sirak znam da je dosta 3 litre po jutru,provereno,neznam za ove druge korove da li će i njima biti dosta ta doza?
 
Nazad
Vrh