Totalni herbicidi

Kombinacija Tarot +, preostao iz prskalice, i malo veća doza totala i nema ga više.
 
Ja uvek koristim jacu dozu totala. recimo za medje koristim 1L glifosata ili clinic-a na 30L vode (pola litra na ledjnu prskalicu od 15L). Nista do sada nije prezivelo.
 
Ja uvek koristim jacu dozu totala. recimo za medje koristim 1L glifosata ili clinic-a na 30L vode (pola litra na ledjnu prskalicu od 15L). Nista do sada nije prezivelo.

Probao sam i tu kombinaciju, stavim pola litra glifosata na ledjnu prskalicu okupam ga prskanjem total ubije tu biljku ali posle nekog vremena pored nje izraste druga. Kiselo drvo bas brzo raste i prestavlja mi problem na pojedinim parcelama. Nisam probao Garlon skoro sam cuo za njega isprobacu na prolece pa cemo videti . Hvala vam na savetima :ppozdrav:
 
Jedan litar totala na 10l vode i zaboravićete šta je tu bilo. Lepo sam Vam i rekao da duplirate dozu jer ta se biljka brzo regeneriše. Imao sam negde podatke o min. količinama tot. herbicida za pojedine biljke, ali nikako da pronadjem.
 
Jedan litar totala na 10l vode i zaboravićete šta je tu bilo. Lepo sam Vam i rekao da duplirate dozu jer ta se biljka brzo regeneriše. Imao sam negde podatke o min. količinama tot. herbicida za pojedine biljke, ali nikako da pronadjem.

Druze hajde ako ti nije problem pronadji te podatke da vidimo,bas dosta koristim totalne herbicide da vidim sta kaze literatura koja biljka zahteva koju dozu otrova. :ppozdrav:
 
Dali bi totalni herbicid mogao nesto uraditi i ako bi ga sada koristili na zelenoj travi bez rose,ili nebi trebao da se koristi u fazi mirovanje vegetacije...
 
Problem je hladnoća, na nižim temperaturama slabije deluje a i biljke slabije usvajaju i mahom sad miruju.
 
Ispod 12 stepeni delovanje herbicida je priblizno jednako 0%. To sam na zalost iskusio na svojoj kozi.
 
sa cim se moze osusiti drvo,npr sljiva,orah...
moze le secime premazati kora da bi se neko drvo pocelo susiti?
 
Drugari isprskao sam sad neko oranje totalnim herbicidom,posto je njiva bas zakoravljena,kolko dana treba da prodje pa da mogu da pocnem sa pripremom za kukuruz?:bravo:
 
Po meni ako hoćeš da ubiješ korov u korenu mora najmanje 14 -21 dan u zavisnosti od korova.E u tvojoj situaciji ne znam koji su korovi u pitanju.Pretpostavljam da su u pitanju neki "mekši" korovi poput gorušice i verujem da je dovoljno i par dana.To kažem zato što je biljka usvojila total za par sati.Ti kad prođeš pripremu šta posečeš rasti sve jedno neće a to što se provuče spremaču će uginuti od totala.Nadam se da si me razumeo.
 
Ima li koga da je ovih dana kupovao neki od totalnih herbicida?Ako može da se iznese cena i gde je kupljeno.
 
Nazad
Vrh