Totalni herbicidi

Juce oprskao njivu totalom ,imao sam cetiri prolaza otprilike pola sata posla ,nisam stigo ni kuci digla se mecava i padne oko 10lit kise posle 10 min . Dal da se nadam necemu ?
 
Ne brinem se, al sam ljut. Mogao sam ranije da to odradim. Videcu za par dana ako pocne da klone trava,najvise ima tatule i to do pola metra visine.
 
Treba mi pomoc. Koliko litara totala da idem po kj? Od korova imam svega kao botanička basta, zubace, ambrozije, abutilona itd. Nisam imao problema sa strnikama na mojim nivama ali ovo je zakup. Tako da neznam sa kojom dozom da idem...
 
Treba mi pomoc. Koliko litara totala da idem po kj? Od korova imam svega kao botanička basta, zubace, ambrozije, abutilona itd. Nisam imao problema sa strnikama na mojim nivama ali ovo je zakup. Tako da neznam sa kojom dozom da idem...
Ako je korov povelik sigurnije 4 l/kj...ako je malen sto kaze Milovan i 3 je dosta.
 
Klasicna doza je 1 litar totala na 40 litara vode.
Kada prskam medje, koristim 1 litar totala na 30 litara vode.

Sa ovom dozom obicno sve ubijem. E sada, svako zna svoj primer kada sta koliko treba u zavisnosti od vrste korova i njihovog porasta.
 
Navodno da bolje total zalepi na list mada total nikada nigde nije omanuo. Neki totalni herbicidi u sebi imaju okvasivac. Koji god da sam koristio, prskanje je uspelo.
 
Na svim okvašivačima piše preporučena količina za hektar uz određeni utrošak vode po hektaru.

Kanale oko njiva prskam sa prskalicom od 10 litara. Kako odrediti koliko mi okvašivača treba na tih 10 litara?
 
Okvasivaca ide uglavnom 0,1%. Tj 1l na 1000l vode.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ljudi meni slabo idu ta jutra,veceri i slicno. Kazite vi meni koliko totala na 100 l vode ide?
Ne moze tako. Prvo ti sam moras da znas na koliko ti je nastelovana prskalica da baci po jutru, hektaru ili nesto trecem. Ja bi ti preporucio da ides do 120l po kj tj. sto izadje 200l po ha. Posto imas zubace moras ici sa dozom od 5l po kj, tj. 8.5 po ha. Ubice zubacu kao najtvrdokorniji korov, a samim tim i ostale sto si naveo.
 
Ovkasivac treba jer totaln nije dovoljno efikasan protiv chenopodium album bez okvasivaca. Nije stvar do doze, vec trava ima presvlaku preko lista i ako nema okvasivaca rastvor samo sklizne dole na zemlju.
 
Nazad
Vrh