Totalni herbicidi

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
9.525
Lokacija
Srbobran
Sad vidim da nema tema za totalni herbicid,pa sam otvorio

Dragojlo je napisao(la):
Zar total nema i produzeno delovanje preko zemlje kasnije na koren, pa da posle skrese i kukuruz kada nikne, znam da posle tretiranja nekih povrsina total herbicidom bi trebalo tek posle 2 godine sejati zitarice,trave i sl:haha: Sta je tu tacno, znam ovde sam negdje gledao kako je covek imao losk kukuruz spalio ga neki herbicid koji je godinu ranije koristen u nekoj kulturi dali soja nisam siguran

Pozdrav :ppozdrav:




Total deluje samo kontaktno, odnosno samo ako padne na korov koji je već nikao. Preko zemlje ne deluje. I posle prskanja možeš sejati sve bez ograničenja. Sigurno si pomešao sa nekim drugim herbicidom.
 
Kada kazes Total herbicid, mislis tipa Ouragan, Herkules, Galop, Basta i sl. da oni recimo mogu u kukuruz posle setve a pre nicanja bez problema?
 
Misli na Glifosav.
Ja sam prošle godine na propali usev graška usejao pasulj i odmah oprskao Glifosavom.
Grašak i sav korov se sušio a je pasulj nikao.
 
Koji sistem koristite za spajanje prohoda kada tretirate strniste totalnim herbicidom.

Ja sam ranije isao napamet, ali mi se pokazalo nepraktis\cno, jer sam mnogo preklapao, pa sam i trosio mnogo sredstva. Sada nosim dva stapa na koje vezem neku kesu bele, ili zute boje (da se vidi s druge strane njive), i razmeravam svaki prohod. Malo sporije, ali manje kosta! :cool:
 
Postoji neki uredjaj koji se stavi na prskalicu i pravi penu koja kaplje na kraju krila, tako da ostaje cela linija od pene (nešto kao sapunica). Nisam ga nikad video uživo, samo u nekom prospektu. Jel znate nešto više o tome?
 
Zorane,
Guberova prskalica ima taj sistem, vidi kod njega.
 
Igor578 je napisao(la):
Pozdrav za sve ! :ppozdrav:
Ja sam prskao njive na kojima je bio suncokret i posle 3/4 dana je kurov vec poceo da žuti.
Boki-otprilike bi posle 2 nedelje moglo da se tanjira! :ppozdrav:
O.K hvala, kojom dozom si isao ti? Ja sam isao sa po 2l/kj
 
Doza zavisi od vrste korova od 3 lit do 8-9 lit. za sirak skoro je na donjoj granici ali poponac ide gornja doza, a što se tiče navigacije tu je TRIMBLE EZ250 zadužen i verujte jedna od boljih investicija u zadnje vreme koja je fenomenalna.
 
Nazad
Vrh