Totalni herbicidi

Bojceticu da li moze da se rastopi malo uree umesto okvasivaca? Kazu da biljka bolje usvaja total a i lepi se za biljke.
 
Po nekoj logici bi moglo i kila secera u prskalicu. Bitno je da se polepi. Ja to nisam probao, samo sam cuo od ljudi da i to rade.
 
Juce uradjene strnike sa 6,5l binga po kj
180d9e6708cff33a5ba66c1d471d14c0.jpg
e2285cd0f1fb66238bd827f6ea3918c0.jpg
d2353c2aefdde417eb7b4e81695fa263.jpg
796d8beec0f8ded9a73dcfd777c1be8e.jpg


Послато са 5015D уз помоћ Тапатока
 
Za okvasivac je vazno da smanji povrsinski napon vode ,100-tinak mililitara nekog sredstva za sudje odradjuje posao.
 
Prva tura prskanja juce zavrsena. 9.5 hektara sa 40lit totala 2000lit vode. Druga tura posle kisnog talasa.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Zeka85 zar nisi mogao ranije ovo da prskaš? Što si dozvolio da sirak bude ovoliki? Kad su korovi manji manje i hemije treba. Ja sam juče isprskao jednu parcelu na kojoj je botanička bašta. Utrošio sam 4l na toj parceli od 1 ha. Videćemo kako će ispasti i ako bude trebalo (a msl da neće) uradićemo još jedan tretman sa još 2 l.
 
Zeka85 zar nisi mogao ranije ovo da prskaš? Što si dozvolio da sirak bude ovoliki? Kad su korovi manji manje i hemije treba. Ja sam juče isprskao jednu parcelu na kojoj je botanička bašta. Utrošio sam 4l na toj parceli od 1 ha. Videćemo kako će ispasti i ako bude trebalo (a msl da neće) uradićemo još jedan tretman sa još 2 l.

Nisma stigao ranije slama se vukla i kisa zezala, a sto se tice sirka tu nema problema i 3l resava problem. Nego bojao sam se zubace i ambrozije zato sam isao sa jacom dozom. Bolje mi je odma da stavim jacu dozu nego da idem ponovo sa jos kojom litrom. Ovako sam miran i nerazmisljam o korovima, videcemo sta ce biti...
 
Jel moguce da litra totala po kj odnese sav sirak?
Inace total nije nikad koristen na tim njivama..
 
Nazad
Vrh