Totalni herbicidi

Ne znam da je to iko probao. Ja, kao i vecina, stavim 3l/kj i sve se osusi.

A jedan probao pa se us..o..

- - - - - - - - - -

Salu na stranu,ja probao lane..doduse sirka ima tek tek,uglavnom botanika sirokolisnih,usled učestalog koristenja stajnjaka,pa mi bilo jeftinije da cepim maton,pa tek onako dodao totala,i osusio se...
Al mi malo neverovatno...

- - - - - - - - - -

I da,cuo sam pre neki dan da je sirak totalom najlakde unistiti kad vlata,tad bolje usvaja total...ne znam jel istina,u usevima obicno ciljamo kad su mali korovi..
 
Ja ga ne cekam tada. Bolje mi je ranije. Ovo sto sam juce uradio znam da ce uspeti ali me brine sto ce cele nedelje biti kise i manja temo. Botanickoj basti posle totala treba sunce i 30+C. Onda brze izgori. Hoce i ovako ali daleko sporije. Ako bude trebalo ponovicu ga. Inace kod ja sam uzeo Glifosav i bio je 470 din u litarskom pakovanju. S njim uvek radim i nikad nisam imao problem i zato druge ne koristim pa ako su i jeftiniji.
 
У Америци суд пресудио да Монсанто плати домару једне школе 289 милиона јер на свом глифосату није написао упозорење да је канцероген па овај добио рак. Шта мислите да ли ће другостепени суд да потврди пресуду? :cool: Иначе око 4.000 њих још чека ко запета пушка на одлуку па да поднесу тужбе.
 
Petar 90 ciji je taj Tafun? Imas li iskustva s njim i kako odradjuje posao? Koliko ga treba za odredjenu travu u ù l/ha?
 
Drugaru i meni stigao Glifol po 320 rsd/l.Uzeli smo veću količinu.Proziran je a kažu da je tako zbog velike tehničke čistoće.
 
Ja sam glifol pazario po 340 ,nije neka količina ali je odradio posao samo tako..kukuruzica je bila dominantna ali su se tu našli i samonikli suncokret i čičak. Sve je to sprženo sa 1l na 50l vode

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ja sam zadnji put koristio Pirokor. U sebi ima i okvasivac. Cena mu je bila oko 300 din/l. Dosta jeftiniji od Glifosava a odradio je posao cini mi se i bolje. Sipao sam 1l na 50 l vode.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, ako je neko upucen, naime htio bih balirati neku slamu za prostirku govedima, ali je covjek tretirao strnjik totalom. Znaci oprskao je sve dzumle sa otkosima, pa me zanima koliko bi vremena trebalo proci da goveda budu bezbjedna, jer ce iako je za prostirku mozda poneko da malo gricne. I da li je uopste moguce da bude ne toksicna?
 
Nazad
Vrh