Totalni herbicidi

Na jednoj parceli sam imao dosta popanca .3,5 litare po kj totala ga nije odnelo_Ovih dana ću raditi korekciju sa 2,4 D.
 
Gresite. da vam otkrijem tajnu za pepeljugu. Dodajte okvasivac 0.1% i odlazi lagano sa 5l/ha. Problem nije u dozi vec u liscu pepeljuge koje sada u leto ima presvlaku i kapljica sklizne ako je bez okvasivaca.
 
Imao sam jed parcelu,more pepeljuge, 3 l totala i pola litra matona -pustinja.
Inače ove godine sam koristio maton uz total i stvarno sam oduševljen učinkom.
 
A da vam ja objasnim nesto....prskajte u najtoplijem delu dana.Nek je i 38C u hladu.Rezultati sa 5 lit/ha bez ikakvih dodataka lepka,matona,meteora...ce biti fantasticni.
 
Kako se zove neki korov , pokušaću da objasnim , visok bude i do metar i po , tanke stabljike , žilave , na vrhu bijeli cvjetovi kao grudve , često u sredini tog cvata , u stvari bijela grudva sitnih cvjetova bude kao crna tačka neka . Listova skoro i da nema , ima sitne pri zemlji slične peršunu ? Teško ga total ubija .

- - - - - - - - - -

Kako se zove neki korov , pokušaću da objasnim , visok bude i do metar i po , tanke stabljike , žilave , na vrhu bijeli cvjetovi kao grudve , često u sredini tog cvata , u stvari bijela grudva sitnih cvjetova bude kao crna tačka neka . Listova skoro i da nema , ima sitne pri zemlji slične peršunu ? Teško ga total ubija . Čest je pored puteva ?
 
Ne , ovaj je dosta čest , samo sam zaboravio ime . Nije tako ogroman , ali cvatovi liče na to .

- - - - - - - - - -

Našao sam na internetu , to je :Queen Anne's lace ili

Daucus carota.
ili divlja mrkva . divlja šargarepa

divlja-mrkva-015.jpg




 
Treba mi savet iz iskustva. Dosta velika stabla kiselog drveta sam isekao. Precnik panjeva je od 20 cm do pola metra.
Sipao sam preradjeno ulje po panju ali izbijaju izdanci sa strane.
Sa cim da to polijem ili isprskam da bih unistio panj.
 
Kupi u poljo apoteci garlon 3a i nanesi ga cetkicom po panju bez razredjivanja. Imas pakovanje od 100ml kosta oko 1000 din, nije jeftin al deluje sigurno. Ja sam tako sprecio da mi ponovo krenu izdanci jasena posle sece stabla.
 
Nećeš se kiselog drveta tako lako rešiti,to je gore od ambrozije niče i iz semena i iz panjeva kao korov
 
Nema šta da te tešim jer i ja mučim tu muku godinama,ja sam još preko panjeva zapalio gomilu granja visoku preko 2 metra da su svi panjevi izgoreli da ima nema traga i mislio sam da sam rešio problem a u sledeće proleće je isteralo mladare kao četka
 
Za bagrem sam čuo da je važno da se pršće kad drvo počne vraćati sokove u žile jer tad povuče i sredstvo i suši se u žilama. Možda je važno i za kiselo drvo.
 
Danas kupio garlon 3a .
Prodavac mi rekao da tih 100 ml raszmutim u pola litra vode I sa tim mazem.
Kontam da mozda malo smanjim vodu, da bude jaca doza .
 
Danas rešio malo da se provozam poljem motorom da iskoristim ove lepe dane, i odem do jednog strnjista koji je malo izolovan u ataru( ne prolazim cesto tuda),i imam sta da vidim probio sirak i kerece grozdje njiva se sva zeleni a u mom je vlasnistvu ....
Da li ce vredeti sutra da oprskam sa 4,5l/kj totala i da li je neko prskao u ovo vreme? U planu je kukuruz da se seje, a kod nas je sirak rezistentan tako da je ne moguce suzbiti ga u kukuruzu.
Prosao sam pored te parcele pocetkom septembra i nije bilo travke a danas ovako izgleda..
47bc574cffa225d78ada75ad5419a7a3.jpg


Послато са SM-J510F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh