Totalni herbicidi

Samo da napomenem šta može da bude isto razlog slabog djelovanja na ambroziju na strnju . Ako je ambrozija onda je obično gusta , pa često može da bude sitna ispod veće , pa ju ova pokrije i ne dobije total na sebe , kasnije se ugleda kad veća izgori.
 
Kolega, Momo, a sta kazete za Moto (0,8 l/ha). Da li sejati soju ili ne?

((trebalo bi da se prebacimo na chat, ali onda vadim iz konteksta sve...))
 
Razlika izmedju 2.4d na bazi estera i amine kiseline , je što je ester uljna baza a amine "vodena" pa je poslije kiše mnogo veća vjerovatnoća spiranja materije u zonu klice ovog drugog . Ipak traži stručno mišljenje ja samo kažem iz iskustva .
 
Ta, miran sam, nema potrebe da pitam "strucnjake" koji ne razumeju ni pitanje, a kamoli znaju odgovor... ima vas ovde, koji ste veci strucnjaci od "strucnjaka" :ppozdrav:
 
Nema nikakve veze na kojoj je bazi 2.4 D.Važno je da od perioda tretiranja parcele pa do setve soje kalendarski imaš pola godine a za to vreme padavine i naravno duboko oranje.
 
Imam pitanje, tretirao sam pasuljiste sa totalom posto su krenuli korovi, i dodao sam ostatke od proletnjeg prskanja Nikosava. Doza je bila 3l/kj glifosala i 0.5l/kj Nikosava.
Da li smem na jesen sejati strnjine na tu njivu? Trazio sam sad na internetu ali nisam nasao da li Nikosav kasno primenjen smeta zitu.
 
20161028_134520.jpg


- - - - - - - - - -

Orao danas bostaniste 35l totala na 5kj.Rizom sav ostane u zemlji.

- - - - - - - - - -

Orao danas bostaniste 35l totala na 5kj.Rizom sav ostane u zemlji.
20161028_114402.jpg


- - - - - - - - - -
 
Zato sto ce ako jednom prskas pa padne neka kisa da se odredjen broj rgenerise. Ja sam tako unistio jedno luceriste, ali sam morao iz dva puta da prskam pa zato preporucujem.
 
Koliko ce biti efikasno prskanje strnista totalom na ovakvoj susi ?? Mislio sam da pretanjiram strnista ako padne ova kisa sutra pa ih mozda tako unistim koliko toliko. Pa sam u dilemi sta da radim
 
Ja onako iz iskustva, koje nije Bog zna kakvo, ali je uspelo 100%
Ipak je lucerka visegodisnja biljka.
 
Nazad
Vrh