Totalni herbicidi

Jedno pitanje, ako je neko upucen, naime htio bih balirati neku slamu za prostirku govedima, ali je covjek tretirao strnjik totalom. Znaci oprskao je sve dzumle sa otkosima, pa me zanima koliko bi vremena trebalo proci da goveda budu bezbjedna, jer ce iako je za prostirku mozda poneko da malo gricne. I da li je uopste moguce da bude ne toksicna?
Ako ces je pod krave bolje nemoj balirati ,ako pod tovnu junad moze 10-15 dana od prskanja.
 
Koju koncentraciju totalca prepurucate za prskanje velike trave po kanalima?
Znaci ne po povrsini, nego koliko staviti totala na spricu od 10 litara?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 
A dali neko ima iskustva čime prskati protiv divlje kupine? Definitivno total 10 lit/h ne pomaže. Uništi te godine ali već sledeće kreće ponovo tako da je učinak nezadovoljavajući. Moj kum je dodao i Monosan 2lit/h i opet isto. Sledeće godine ga ima manje ali nakon 2-3 godine opet isto.
 
@Elixir,nesto nisi bio dobro odradio pa ti se ponovo javio problem,evo kako sam ja to uradio,kupinjak sam ospricao prskalicom lepo ga okupao i pratio stanje,te godine mu nista nije falilo,ali na prolece vise nije krenuo,ja prezadovoljan uradjemim poslom.
 
Ma obican total,nista posebno,ni neka prejaka doza,ali bitno je oprskati svaki listic,i gotovo,ja se tako izborio sa opakim neprijateljom divljom kupinom koje je delovalo neunistivo.
 
Moguće, onda možda kod mene nije izbila sva kupina posle žetve, ili je bio neki star herbicid.
 
Ni trava vise ne vegetira tako da ne verujem da moze da usvoji total sada kada su jako hladne noci.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Totalni slabo deluje kada su biljke izmorene susom, potrebna je vlaga da bi se herbicid spustio kroz biljne sokove do korena tretirane biljke.
 
Imam pitanje kako da se resim tzv kiselo drvo u selu u Backoj. Posekao sam , zalivao uljem koren koji sam pre toga testerom zasecao, ali sa strana izbija.
Inace drvao je bilo precnika oko 40 cm
 
Nazad
Vrh