Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Lako moze da se desi da nece biti bolje, dobro je rodilo a stoke sve manje.
 
Ja sam sto sam imao za prodaju, utopio sve jos u decembru i januaru po 16 din/kg. Da sam imao jos 1000 bala i to bi otislo po te pare. Februar je zadnji voz za prodaju deteline, posle lako moze da se desi da ostane neprodata...
 
Ja prodajem po 300 dinara i ide nekako, po 3-4-5 bala po kupcu...
Komšija iz 2. ulice traži 400 dinara......
Po veličini i težini bala,moje-njegove, tu su negde, slične....
 
Ja sam cele godine prodavao po 18 din kg, sa njive.. Neki su tražili i više, do 25,ne znam koliko je ko dobio, ja sam i sa ovim bio zadovoljan, meni je taj kupac trebao i prošle godine a trebaće mi sledeće, ako me razumete...
 
Nekad je cena kilograma deteline bio kao i cena kukuruza. Sad je to malo u debalansu, a i manje stoke pa je mozda manja potraznja za detelinom. S druge strane mnogo je manje deteline po ataru pa je i nema toliko u ponudi, bar kod nas.
 
Ispraznio danas senik....
Prodao svu preostalu količinu jednom kupcu....
44 bale po 300 dinara....
I time završio karijeru....
Lucerište razoravam i zatvaram radnju....😗
 
ja evo neznam kome da prodam....prodao po 22din kg suvu,ovo zeleno neznam...treba svima jer je nema a svi kukaju
 
Koliko bi bila realna cena rolo bale deteline 120*120 da je bas lepa i neomlacena? Mislim da ima oko 240-250 kg.
 
Kilogram kukuruza=kilogram deteline.Tako se kod nas trguje, najpoštenije između ostalog.Suva bala teško da ima tu težinu.
 
Ako je sad cena kukuruza oko 35 din, teško da će imati ko toliko da plati lucerku... Na ovu cenu mleka, mesa...
 
Nema sanse, ako pricamo za ovu sa njive koja kalira do zime 15-20%
Pravim bale 15-17kg x34 je kukuruz, daj te molim vas 😂😂😂 ko to da plati????
Jedva sam udomio po 25din. Zvali me njih 20 i skupo, samo se jedan uklopio!
 
Plaćali su ovde, nema ponude a prazne jasle...za valjuške od bala plaćalo se 300-350 rsd/bala.Ja sam kupio po 300, lepe bale(ja balirao čoveku 😁)a uzeo sam i na zajam od drugara da mu vratim isti broj bala.
 
Nazad
Vrh