Problemi sa glodarima-štetočinama u kunićarniku

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.413
Lokacija
Ada-Mol
Postoji već tema o štetočinama u skladišnom prostoru
http://poljoinfo.com/skladistenje-ratarskih-proizvoda/glodari-u-skladistenim-prostorima/
ali sam ipak rešio da otvorim novu temu pošto je problem specifičan...

Naime kako se rešavate miševa i pacova u kunićarnicima?
Miševi još i ne prave toliku štetu ali pacovi hoće da naprave pokolj među mladuncima, pa to zahteva trajnije rešenje!
Trovao sam ih i lovio pacolovkama, ali se nakon par meseci pauze uvek ponovo pojave!
Voleo bih da čujem iskustva i predloge ostalih uzgajivača, kako rešavaju ovaj nezgodan i teško rešiv problem!
 
Zasad takvih problema nema jer je kod mene sve zatvoreno u zidanom objektu i nema odakle da se provuku u kunicarnik. A i ovaj novi koji mislim da pocnem da pravim na prolece kad malo vreme popusti bice od tvrdog materijala i sa metalnim vratima tako da ako oce da udu moraju nositi i brusilicu da provale.
 
mityoo je napisao(la):
Postoji već tema o štetočinama u skladišnom prostoru
http://poljoinfo.com/skladistenje-ratarskih-proizvoda/glodari-u-skladistenim-prostorima/
ali sam ipak rešio da otvorim novu temu pošto je problem specifičan...

Naime kako se rešavate miševa i pacova u kunićarnicima?
Miševi još i ne prave toliku štetu ali pacovi hoće da naprave pokolj među mladuncima, pa to zahteva trajnije rešenje!
Trovao sam ih i lovio pacolovkama, ali se nakon par meseci pauze uvek ponovo pojave!
Voleo bih da čujem iskustva i predloge ostalih uzgajivača, kako rešavaju ovaj nezgodan i teško rešiv problem!
Добро затвори то ти је једно решење друго решење, ако је затворено и опет они улази остави храну напоље тоест остави им храну напоље да не би морали улазити у зечњак.
А и две три мачке у двориште не шкоде ја имам 4 мачке и да има и мишева и пацова ал више времена потроше у спашавање живе главе него у тражечи улаз у зечњак
 
Ja povreme imam dosta problema sa pacovima kad nemam kukuruze u cardaku dolaze kod kunica da se hrane pa sam postavio pitanje u onoj temi dali elektricni aparat steti kunicima . Pa ako ga je neko koristijo molio bi za odgovor! Unapred zahvalan :cao:
 
Nemogu da zatvorim jer mi ta prostorija služi i kao magacin i kao garaža za auto! A mačor je još mlad da se uvati u koštac sa pacovima! Tek je miševe apsolvirao kako se faćaju!

@ Zima

pisao sam odgovor u drugoj temi! Kažu da nije preporučljivo!
 
Jedan dobar terijer i nema vise ni pacova a ni zaceva, ima i kavez da rastavi a kamoli pacove.
 
чим није затворено, немаш мачке итд онда затвори кафезе ал са ситна мрежа она челична за се ставља на прозор да не би ушле комарци, ал имаш и други начин узми једну кофу воде напуније до пола, и онда унутра проспи пченичне мекиње ал немој да мешаш само их сипај унутра да оформе површински слој онда само броји колико пливача имаш у кофу колико живи а колико мртви разуме се то да немају приступ до другу храну
 
mis ce se provuci nema tog boga...oni su problem za male tek kad se okote izjedu im usi,oci i noge...a pacov on kroz resetke ih capi za noge i izjeda...dobar lek za njih je dobar jazavicar koji odmalena navikne na kunice a sve ostalo maklja...ja sam primenio tu terapiju i uspeva 100 puta bolje od macke...
 
Upotrebio sam otrov, i pacovi se više ne pojavljuju..... Samo izgleda da je mačka pojela otrovanog miša ili tako nešto, jer izgleda da neće doživeti jutro! :udri: :udri: :udri:
 
Pokušavao sam ali neprima hranu....... Nažalost, neverujem da ću je ujutru naći živu....
Post je spojen: [time]1269240409[/time]
_________________________________________________
Nisam je našao živu.... ::pomoc:; ::samo bes::
 
to je problem....moras izabrati izmedju ta 2...macka ili otrov....ne mere ovako......
moj savet...da li si probao sa nekim lepkom za glodare,namazes par daski i postavis ih na odredjeno mesto.....ja sam tako istrebio sve glodare koje sam imao,a onda je macak dobio bicepse i krenuo je da ih lomi ako se pojavi koji....pozdrav!
p.s.zao mi je mace...... :sreca:
 
tomos rider je napisao(la):
to je problem....moras izabrati izmedju ta 2...macka ili otrov....ne mere ovako......
moj savet...da li si probao sa nekim lepkom za glodare,namazes par daski i postavis ih na odredjeno mesto.....ja sam tako istrebio sve glodare koje sam imao,a onda je macak dobio bicepse i krenuo je da ih lomi ako se pojavi koji....pozdrav!
p.s.zao mi je mace...... :sreca:

Zasto tije zao za lencugu ko ja ceka prvo da se otrovaju pa onda na gotovo da ih pojede,sto nije lovila pa nebi joj bilo nista,a ne ona cak je i garnir trazila :haha:
 
@ Sasko

Mačka je bila suviše mlada da bi mogla da se bori sa pacovima! Zato je šteta za nju, jer je već počela da lovi miševe! Evo to je te maca o kojoj je bilo reči!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AHATUfuMH04[/youtube]
 
bas steta......a ti,Sasko ako nemas osecanja i ne sazalis se na ovako ljupko mace,sa tobom nesto nije u redu.....
 
MikiPalić je napisao(la):
mis ce se provuci nema tog boga...oni su problem za male tek kad se okote izjedu im usi,oci i noge...a pacov on kroz resetke ih capi za noge i izjeda...dobar lek za njih je dobar jazavicar koji odmalena navikne na kunice a sve ostalo maklja...ja sam primenio tu terapiju i uspeva 100 puta bolje od macke...
e,to je pravi recept za miševe ipacove!Imam jazavičara,od tada nijednog glodara nema,čak ni u komšiluku.(pojeo je i detetovo morsko prase kad ga je nepažnjom ispustio)
 
Mito što nisi probao da kupiš vitamin K1 i daš mačetu inekciju ? Ako je bio onaj crveni otrov , na kesici piše šta je protivotrov ili lek ako dodje do trovanja , meni je ker pojeo celu sardinu pun tog otrova i kupio sam K1 za nekih 100 din sve sa špricem i iglom , i evo fala bogu živ je još ...

Koliko sam ja upućen u te otrove ovi crveni , antikolin i ovi gotovi mamci i granule rade tako da sprečavaju zgrušavanje krvi i glodari kad pojedu otrov iskrvare , al jako bitno je da u roku od 12h po uzimanju otrova daš inekciju posle toga ...
jasam isto imao mačku koja je tako tužno završila , komšija trovao pacove uzeo salamu i posuo otrovom i ostavio tako ... :udri: mačka pojela salamu i tek kad sam primetio da malo zanosi i deluje ko ošamućena ...već je bilo kasno .
 
Ubuduce pokusajte i sa ultrazvucnim misolovkama... princip rada sasvim jednostavan, zvuk se podesi na frekvenciju koja ne dopusta misevima i pacovima da pridju, tacnije rasteruje te glodare.
Naravno, to ne ometa nesmetan razvoj kunica.
 
Nazad
Vrh