Selektor za semena

Uvek bude loma (prekrup) u dobrim godinama manje u losim vise i prvo se upali gde curi puz, ja ove godine nemam problema( za sad) a prosle sam imao jeste da je bio i decembar dosta toplo...
 
Ako ima gde da se potroši (za svoje životinje) onda ok. Ovako je čist gubitak.
 
Može to da se odradi ali ti treba brzi selektor kako bi dnevno mogao istovariti neku pristojnu količinu ili pređi na istovar duvaljkom pa regulišeš prijem zrna u nju tako da istovremeno izduvava plevu i deo prekrupe napolje.
 
Nista puhalnik ne napravi, pleva nije cilj selektiranja kukuruza , kod vlaznijeg kukuruza prvo lom kukuruza pocne da plesni ( a vecinom korpa i lomi vlaznija zrna ili vec kvarna) i povecava toksine.
 
Selektori koji imaju i mogucnost zaprasivanja semena, da li se mogu iskoristiti da se nanese insekticid na semenski kukuruz? U ovom slucaju nema potrebe za selektoranjem kukuruza, nego samo da se ofarba seme. :sta:
Da li je nesto lakse nego klasicno mesalicom za beton?
 
Smatram da je bure bolje od mesalice, a ovo u vezi selektora sto sam pitao, ako moze, ja bih nosio njima seme ako mogu da ga ofarbaju u preciznoj dozi, nisam nikada imao dodrinih tacaka sa selektorima pa ne znam
 
Nazad
Vrh