Selektor za semena

da, i ja radim cvece sa njim. I meni se osusilo kao i njemu tj nije se to osusilo nego nije uspelo da se oprasi zbog obilnih padavina proslog proleca i pocetka leta. Selektovali smo neko drugo cvece na mom selektoru i to je bilo ok, mada bi nam dobro dosao neki gravitacioni sto :) Gledao sam ima ih jako zanimljivih i malih ali ne kod nas :) Majstor iz Petrovog Sela sto mi je rpavio selektor kaze da on proba neki da napravi pa cemo videti :)

- - - - - - - - - -

a sto bi sada farbao zito?
 
Kod nas ako i naleti, cene su momacke. A novi su tek skupi. Primera radi, Cimbria najmanji gravitacioni sto kapaciteta 2t/h je oko 30000e plus pdv.

Da nisi nesto u saradnji sa Trifunovicem radio ? Sejao sam mu prosle godine neko cvece, ali nije bilo leba od njega, ubi ga susa.

Inace osposobljavamo jedan vibro sto, pa dok se uvezbamo, mozemo se dogovoriti da eksperimentisemo malo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Takav sam i sebi gledao, i pao u nesvijest kad mi rekao cjenu...... A jedan kombinat prodavao veliki gravitacioni i zakasnio za jedan dan, cjena 800€ bila, sa neispravnim motorom, al to je rješivo...... Poslije ga više nigdje nisam našao

- - - - - - - - - -

Evo ti kako kod mene izgleda, 4.5 mm je.
817270b8dd9cee430c049de00394d8c5.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Takvo imam i ja, al položaj otvora je drugačije nego kod tebe, moja su u odnosu na tvoja okrenuta za 90 stupnjeva, neznam kako će ti raditi....
 
Takav sam i sebi gledao, i pao u nesvijest kad mi rekao cjenu...... A jedan kombinat prodavao veliki gravitacioni i zakasnio za jedan dan, cjena 800€ bila, sa neispravnim motorom, al to je rješivo...... Poslije ga više nigdje nisam našao

- - - - - - - - - -



Takvo imam i ja, al položaj otvora je drugačije nego kod tebe, moja su u odnosu na tvoja okrenuta za 90 stupnjeva, neznam kako će ti raditi....
Taj na kg bi bio skuplji od 800e.

Bolje kad su te rupe u smeru kretanja robe nego obrnuto. Pogotovo te 'duguljaste' rupe. Jer roba u smeru kretanja upada u otvore, a kad ide kontra preskace tj duguljasti otvor ne radi svoju ulogu, tj duzina rupe je nebitna, jer ide na sirinu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Bitno je da se sito ljulja u pravcu gde su krace rupe. A za protok semena ne znam da li ima veze, na kombajnu ide kako se i ljulja a na selektoru ne.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Oliver 160 je bio taj gravitacioni......

Bolje da su rupe u pravcu kretanja robe.....

Imao sam mali claas kombajn, imao je takvo rezano sito, radio sam ječam s njim, bio je 99% čist..... Sa ovim kombajnom i okruglim rupama se nemoze dobiti takva čistoća izvršavanja.....
 
Forsberg Small Gravity Table upisi ovo na you tube, tako nesto trazim al to kanda nema nigde kod nas :) mada ja mislim da bi se ovo moglo prekopirati :)
 
Nije to tako jednostavno iskopirati. Ima tu dosta stvari koje treba ispratiti.

Ima drugar forsberga, radi odlicno.

@ivanz oliver 160 zavisi koji, imas master seriju i hi cap. Mada 800e za bilo koji je bagatela. 160ka hi cap ima za 13500$, a master za 16950$ u radnom stanjuv.

Kod vas u Soljanima ima jedan poveci Oliver vibro sto. Fantazija kako radi.

03d7974f6c10757f22dcc15ec929bce4.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Jel drugar iz Nadalja? Mozel se to pogledati?

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Nije u Nadalju.

Ovaj sa slika je kod nas u Nadalju. Isto americka proizvodnja. Motor samo treba osposobiti i povezati sa frekventnim regulatorom i.spreman je za rad.

892d15582fa4c67bcbe419349206876e.jpg
c829a8bd46896bb9a2c83d053cdc252f.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
da li postoji neki sistem za otklanjanje divljeg ovsa iz psenice? kod nas je ovas veliki problem
 
Šta mislite o ovoj kombinaciji sita?
Pšenica
Gornje 7mm. okrugla perforacija.
Srednje 5 mm. okrugla perforacija.
Donje(završno) 2,5 mm. duguljasta perforacija.
Soja
Gornje 10 mm. okrugla perforacija.
Srednje 8 mm. okrugla perforacija.
Donje(završno) 4,5 mm. duguljasta perforacija.
 
Sva ta perforirana sita imajunisti problem, zaglavljuju. Napune se polutkama, ili sitnom sojom i onda cistis svakih 5 min. Ako vec pravite takva selektore sto nestavite klasicna kombajska, petersonova sita.
 
A nije ni problem očistiti sita četkom na svaki 300-400 kg. uradenog.To je 2 min.posla
 
Brzo se sita zapuše.Najbolje da ima četku pa odole da prolazi i čisti sita.Ja sam gledao petkus kako radi i kod njega četka stalno prelazi preko sita.
 
Nisu slucajno polovni pravi selektori par hiljada eura. Ovo sto je kupio Paracinac je za mene obicna vejalica s kraja 19. veka koja je onda imala rucni pogon a sada je usavrsena dodavanjem elektro motora.
 
Nazad
Vrh