Selektor za semena

Koliko znam ne pravi on sita nego neki stolar iz njegovog mesta. isao sam neki dan kod njega po sita za soju.
A kako si onda namestio da farbas psenicu? mislim da sam na tvom snimku video da farbas preko njegovog elevatora
Farbam preko njega,ali sam slavinu morao sam da doradim.
 
Danger jel sam ti ja daleko ? :osmeh:

Sve zavisi sta se nudi i za koliko.....:osmeh:
ja inace placam 6 dinara po kili u erdeviku,za 1 sat do sat ipo bude uradjeno oko 43 metera,zapraseno,dzakirano u nove vrece po 25kg i izmereno na digitalnu vagu,moje je da samo dovucem prikolice i da platim,ostalo sve njegova ekipa radi,ja samo prekrstim noge i srcem picence.....
 
Druškan 2 sita su dovoljna.Gornje sa okruglom perforacijom od 10-12 mm i donje sa duguljastom perforacijom od 4 mm da polutke lepo ispadaju napolje i ne guši sito.Neko stavlja čak i 4.5 mm donje sito.
 
Druškan 2 sita su dovoljna.Gornje sa okruglom perforacijom od 10-12 mm i donje sa duguljastom perforacijom od 4 mm da polutke lepo ispadaju napolje i ne guši sito.Neko stavlja čak i 4.5 mm donje sito.
Kakva su ta okrugla i duguljasta, mislim od cega? Posto su kod mene na selektoru za pšenicu, sita napravljena od žica kvadratnog oblika.
 
Druškan od perforiranog lima su sita kod mene.Gornje bi i moglo od žice ali donje ne može jer upravo duguljasta perforacija odvaja lom a zrno ne može da propadne.Treba imati donje sito od 4 i 4.5 mm zbog razne krupnoće soje jer ako je sitnija a sito 4.5mm onda hoće da se zapuši pa muke tokom selektiranja.
 
Poslednja izmena:
Gde to Maticu kupiti? Vidim na netu radi nekoliko firmi, ili ima kod nekog privatnika ? Pošto ovaj sto je meni pravio selektor radi samo od žice. I ako ti ne bude mrsko, uslikaj mi baš ta tvoja sita.
 
Evo ti kako kod mene izgleda, 4.5 mm je.
817270b8dd9cee430c049de00394d8c5.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Dobio sam uz selektor 3 vrste sita pa i gore pomenutu kombinaciju za soju.Kupovao sam sito za nešto drugo u Sr.Kamenici i nije moglo da se kupi ispod 2m2 tj.jedna tabla a koštalo me je 60 evra.
 
Мени је Метанова из Ечке урадила сита од перфорираног лима по мом нацрту пре десетак година.
Покушај код њих,није ти далеко!
 
Perfom iz Pozege radi sita po meri. Cene su pre par godina bile skroz ok uzeci u obzir da sito ne seku iz table nego svako njihovo sito ima okvir bez rupica, moze se birati povrsina svetlog otvora i jos mnogo toga. Vredi pogledati.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Njih sam prvo i našao na Google, ali nisam zvao, jer sam tražio ovde savet, pa reko od nekog sitnijeg privatnika uzeti, računajući možda je jeftinije. Ali hvala na predlogu. Zovem od nedelje.
 
Jel ima kod nas da se kupi gravitacioni sto za selektovanje semena? trazim ga vec duze vreme ali nigde nisam nasao. Nainternetu ima dosta zanimljivih gravitacionih stolova, ne tako velikih. Treba mi za selektovanje i ciscenje sitnog semena (cvece)
 
Jel ima kod nas da se kupi gravitacioni sto za selektovanje semena? trazim ga vec duze vreme ali nigde nisam nasao. Nainternetu ima dosta zanimljivih gravitacionih stolova, ne tako velikih. Treba mi za selektovanje i ciscenje sitnog semena (cvece)

Kod nas ako i naleti, cene su momacke. A novi su tek skupi. Primera radi, Cimbria najmanji gravitacioni sto kapaciteta 2t/h je oko 30000e plus pdv.

Da nisi nesto u saradnji sa Trifunovicem radio ? Sejao sam mu prosle godine neko cvece, ali nije bilo leba od njega, ubi ga susa.

Inace osposobljavamo jedan vibro sto, pa dok se uvezbamo, mozemo se dogovoriti da eksperimentisemo malo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh