Selektor za semena

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Da li mozda neko poseduje selektor za redjenje psenice? Mozete li da prilozite sliku, posto nesto mozgam a hteo bih da ga sam pravim pa neznam odakle da krenem.
 
Evo jednog sa poljoprivrednog sajma u Novom Sadu 2007.



Ima jedan u selu što je pokretan i dolazi kući da selektuje soju.Kada bude došao kod mene da selektuje slikaću ga.
 
Juče sam selektovao soju za setvu i kao što sam obećao evo par slika.
Selektor je vrlo jednostavan,radi na principu flotacije.




 
Kolika je cena selektora za soju, takvog kao sto je na slici? :sta:
 
Svaka mu čast, super je posao odradio. Zaiste lepo izgleda, samo još ako je efikasan onda odlično. :D
 
Jako lepo selektuje soju. Meni je takođe radio taj selektor. Polutine i seme trave (i sve druge sitne nečistoće manje od zrna soje) propadaju kroz prvi deo gde su one uzdužne šipke. Rastojanje između tih šipki je tako odabrano da celo zrno soje ne može da propadne napolje a sve manje od celog zrna ispada napolje. Drugi deo je u vidu sita gde su rupe tolike da može da propadne zrno soje. Tu se skuplja prečišćena soja. Mahune i grančice (i druge veće primese) koje se tu zateknu putuju dalje i one se skupljaju u onoj kofi na kraju selektora. :cool:
 
znaci jednostavno a funkcijonalno tobi se moglo i napravit samo otic u rumu i pokupovat te resetke i sita :D
 
Selektor za pšenicu

2540151580102835937S600x600Q85.jpg

ajde poslikaj malo taj selektor da vidim kako izgleda
 
img1575kx0.jpg

img1600hi3.jpg

img1574tl8.jpg



moj selektor. selektira sve. soju radi 1.2t/h sve selekcije sipa u vrece cak i prasinu.
 
Dali je to kupovni ili si ovaj selektor semena sam napravio. :sta:
 
rucni je rad ali ga nisam ja pravio vec privatna radionica balaž iz tamerina koja se uglavnom time bavi.dolaze na vasar u debeljaci.
uglavnom prave manje selektore ovaj su napravili samo jedan i rekli da im se ne isplati nisu mogli da ga prodaju 2 god. i onda smo ja i otac pazarili.
 
S3RiOUS, jednostavan selektor, ali efikasan, ima Filipović u tvom selu. 584-681. :cao:
 
Odg: Selektor za pšenicu

Selektor koji je ne slikama je čovek sam pravio za sebe i nije ga prodavao.
Ako te interesuje da kupiš treba da obiđeš par vašara i naći ćeš već nešto.U Bačkoj Topoli sam viđao neke tipove da su dolazili sa nekakvim selektorima,ali me nisu interesovali pa nisam ih pitao odakle su.
 
Nazad
Vrh